Bir mobil uygulama projesi için tüm aşamaları planladığınızdan emin misiniz? Yüksek bir mobil uygulama etkileşimi sağlayabilmek için mobil uygulama pazarlama konusunda da hakim olmalısınız. Mobil uygulamanın planlanmasını ve tasarım sürecinin ardından mobil uygulama pazarlama süreci de son derece önemli. Son aşamayla birlikte mobil uygulamanız için daha yüksek etkileşimler elde etmek mümkün.

Detaylı Bir Tanıtım İçin Bir Web Sitesi

Mobil uygulamanızın etkileşimini arttırmak için bir web sitesi hazırlamak iyi bir fikir olabilir. Neden mi? Kullanıcıların uygulamanıza erişebilmek için farklı alternatifler üretmeniz son derece önemli. iOS ya da Android mobil uygulama mağazaları vb. seçenekleri tercih etmeyen kullanıcılar, uygulamalarla web üzerinde karşılaşabiliyor. Yayınladığınız uygulama için aynı zamanda hafif sürümlü bir internet sitesi açmanız ve kaliteli içerikler yerleştirmeniz uygulamanızın daha çok kullanıcıya erişmesini sağlayacaktır.

 Sosyal Medyayı Etkin Kullanın

Yüksek bir mobil uygulama etkileşimi için projenin sosyal medya ayağı kritik bir öneme sahip. Uygulamanız için Facebook, Twitter,, Instagram vb. sosyal medya platformlarını kullanarak buradan yüksek bir etkileşim elde etmek mümkün. Projeniz bir mobil oyun tasarımı ise Twitch’i de ziyaret etmeniz bu konuda etkili olabilir.

Sosyal medyayla ilgili dikkate alabileceğiniz bir diğer husus, kişisel sosyal medya hesaplarınızı da etkili bir şekilde kullanma becerinizi arttırmak olabilir. Özellikle mobil uygulamalarla ilgili hazırlayabileceğiniz yazılar, paylaşacağınız görsel içerikler bu alana ilgi duyan sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmenizi sağlar. Bu durum yayınladığınız ya da yayınlayacağınız mobil uygulamaya olumlu bir etki yapar.

Google Adwords İle Mobil Uygulama Tanıtımı

Mobil uygulama projeniz için gerçekleştirebileceğiniz en etkili hamlelerden biri de Google’a başvurmak olabilir. Bu durum daha çok Android uygulama tasarımı gerçekleştirenlerin tercih edeceği bir seçenek. Mobil uygulamanızı yayına aldığınız tarihten itibaren ilk 6-12 aylık süreçte Google Adwords üzerinden mobil uygulamanızın reklamını vermek yüksek bir etkileşim almanızı sağlar. Daha etkin bir yatırım, projeniz için ayırdığınız bütçeyi planlı bir şekilde kullanmakla mümkün olabilir.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL