WordPress Mobil Uygulama Nasıl Yapılır? Dijital dönüşüm artık mobil uygulamalar üzerinden hareket ediyor. Her sektör için geliştirilen mobil uygulamalar, hem kullanıcıların hem de işletme sahiplerinin işlerini kolaylaştırıyor ve marka bilinirliğinin artmasına yardımcı oluyor. Özellikle iş dünyasına yeni adım atan firmalar, web sitesinden önce bir  uygulama geliştirip mağazalarda yayınlamaya başlıyor. Ancak uzun zamandır sektörde hizmet veren, bir web sitesine sahip olan işletmeler ve KOBİ’lerin büyük çoğunluğu bu durumda ne yapacağı hakkında kararsız. Kısa süre önce web sitesi geliştirmiş ve kullanıcılarına sunmuş olan işletme sahipleri tekrar tasarım, işlev, içerik ve bunun gibi detaylar ile uğraşmak istemiyor. Böyle bir durumda genellikle rakip firmaların gerisinde kalan işletmeler zarar ediyor ve batma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bugün sizlere WordPress Web sitesine sahip olan bir işletmenin çalışanlarını meşgul etmeden, az maliyetle, kısa sürede ve tam entegrasyon ile nasıl mobil uygulama geliştirebileceğini anlatacağız. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

WordPress Mobil Uygulamalar Nasıl Geliştirilir?

mobil uygulama

WordPress mobil uygulamalar, doğru altyapı kullanılarak web sitesinin aynı tasarım ve içerikler ile mobil uygulamaya dönüştürülmesine denir. Burada alt yapı çok önemlidir. Yanlış altyapı kullanıldığı takdirde uygulamanız, web siteniz ile uyum sağlayamaz ve tasarımda eksikler görülür. Bu sebeple WordPress mobil uygulamalar her müşteriye özel olarak geliştirilir. Yalnızca içeriğin bulunduğu web sitelerinde çalışma sorunu görülmese de, detaylı eklentilerin bulunduğu bir WordPress web sitesinde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple güvenilir bir Uygulama Geliştirme Firması ile çalıştığınızdan emin olun. WordPress mobil uygulama için en büyük özellik, herhangi bir içerik ya da resimlere ihtiyaç olmamasıdır. Bu içerikler ve resimler zaten sizin web sitenizde bulunuyor. Bunları uygulamaya çekerek hem uygulamanıza kısa sürede ulaşabilir hem de uygulamanızı hazırlayan geliştirici ile sürekli görüşmek zorunda kalmazsınız. WordPress mobil uygulamalar hem Android hem de iOS için geliştirilip mağazalarda yayınlanır.

WordPress Mobil uygulama için bir diğer özellik ise web sitenizde yaptığınız değişikliklerin direkt uygulamaya yansımasıdır. Normalde uygulamanızı yönetmek için bir admin paneline ihtiyaç duyarsınız, ancak siz web sitenizin admin panelinden hem uygulamayı hem de web sitenizi yönetebilirsiniz. Bu durum kullanıcılara büyük kolaylık sağladığı gibi, yeni bir domain ve sunucu alma derdi olmadığı için maliyetini de düşürür. Bir WordPress web sitesine sahip olan işletmenin sıfırdan uygulama geliştirmesindense, web sitesini mobil uygulamaya dönüştürmek çok daha hızlı ve maliyetsiz bir işlemdir.

Her WordPress Web Sitesi için Mobil Uygulamaya Dönüştürme İşlemi Yapılabilir mi?

Evet, her WordPress web sitesi, mobil uygulamaya dönüştürülebilir ancak burada önemli olan dönüştürülmesi değil, tam entegrasyon ile dönüştürülmesidir. Her WordPress web sitesi farklı temalar ve eklentiler kullanır. WordPress web sitelerinin hizmet alanı çok geniş. Bu sebeple tam entegrasyon ile dönüştürülebilmesi için farklı altyapılara ihtiyaç duyulur. Bu sebeple biz, Uygulama Sepetim olarak talep üzerine çalışıyoruz. Eğer WordPress Web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için bizimle buradan iletişime geçebilir ve talep oluşturabilirsiniz.

Dezavatajları Var mı?

wordpress mobil uygulamalar

Şimdiye kadar WordPress mobil uygulamaların avantajlarından ve işlem kolaylığından bahsettik. Tabii, “dezavantajı var mı?” diye merak edebilirsiniz. Açıkçası WordPress mobil uygulamaların büyük bir dezavantajı yok. Ancak mobil uygulama mağazalarında 60FPS ile hızlı çalışan, kullanımı kolay mobil uygulamalar ile kıyaslamak pek doğru olmaz. Mobil uygulamanızı her yerden ulaşılabilir olmak için istiyorsanız WordPress mobil uygulamaları tam aradığınız tarzda olabilir. Ancak mobil uygulamanızı gelişmiş, çok daha hızlı çalışan, kolay sipariş verilebilen, ek özellikleri olan ve müşteri odaklı çalışan bir sistemde istiyorsanız, mobil uygulama mağazamızdan dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu mağazadaki tüm uygulamalar oldukça hızlı ve pratik çalışmakta, kullanıcıların beklentilerini doğru şekilde karşılamaktadır.

WordPress Mobil Uygulamaları Güvenilir mi?

Daha önceden de bahsettiğimiz gibi doğru altyapı kullanıldığı takdirde uygulamanız sorunsuz çalışacaktır. Ancak maalesef ucuza web site dönüştürme vaadi ile mağdur olan birçok kullanıcı bulunuyor. Sadece içeriklerin ve blog yazıların uygulamaya dönüştürüldüğünü birçok kez gördük. Eğer WordPress web sitenizi entegreli ve sorunsuz bir şekilde uygulamaya dönüştürmek istiyorsanız kurumsal bir firma ile çalışmanızı öneririz. Uygulama Sepetim bu konuda kullanıcılarına destek vererek, tam entegrasyonlu WordPress mobil uygulama geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde WordPress Mobil Uygulama yöntemlerine kolayca ulaşabilir ve geliştirici arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. %45’e varan indirimlerimizden yararlanmak için Hazır mobil uygulamalarımızdan satın alabilir veya sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda “WordPress Web Sitesi ile Mobil Uygulama Yapmak” konusunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL