wordpress mobil uygulama yapma

wordpress mobil uygulama yapma

WordPress ile mobil uygulama yapma

WordPress, web siteleri için geliştirilmiş, içerik yönetimi sistemidir. İlk yazılımı geliştirildiğinde, blog sayfaları olan kişiler, kendi bloglarının içeriğini düzenlemede kullanırken, günümüzde, e-ticaret web sitelerinde de kullanılır hale gelmiştir. Web sitesini yönetmek, birden fazla resim, yazı ve video içeriklerini düzenlemek, ekleyip, kaldırmak oldukça zahmetli olmaktadır. Bu konuda yardımcınız, WordPress ile kolayca sitenizi yönetebilirsiniz. Kendinize ait bir web siteniz varsa, içeriği sade ve sayfa sayısı az ise, içerik yönetimini kullanmanıza gerek yoktur. Mesela, internet haberciliği için içeriği yoğun bir web sitesine sahip olmanız gerekir. İnternet haberciliği yapıyorsanız, web sitenizde çok fazla yazı, fotoğraf ve hatta video barındırmanız gerekmektedir. Bir yandan size ait haber sitenize reklam aldığınızda, reklam alanlarınızı yapmanız ve sürekli hareket halinde olan sitenizde değişiklik yapmak zorundasınız.

Güncel haberlerden insanları haberdar ederken, sürekli eski haberleri kaldırıp, yenisini eklemek gerekir. Bazı haberler içeriği bakımdan birden fazla fotoğrafa sahipse, içerik ayarlarını kullanarak, foto galeri oluşturmak gerekebilir. Özellikle bu gibi yoğun içeriği olan web sitelerinde WordPress kullanarak, birçok değişikliği yönetebilirsiniz. Mademki internet haberciği örneğini verdik, neden cep telefonundan haberleri takip etmeyesiniz ki. Günümüzde, android işlemciye sahip her telefon, birçok yeni uygulamayla karşılaşabiliyor. Haber sitenizi, WordPress ile mobil uygulama ayarlarından yapılacak birkaç değişiklikle, haberler sitenizi aynı ara yüz görünümü ile cepten takip edebilir hale getirebilirsiniz.

WordPress ile mobil uygulama nasıl yapılır?

Teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki, neredeyse hergün yeni modeller yeni uygulamalar hayata geçiyor. Telefonlar önceden sadece arama yapma ve mesajlaşmada kullanılırken, android işlemciler hayatımıza girdiğinden beri, çok fazla uygulama ile karşılaşmaktayız. Playstore uygulaması geldiğinde hayatımızı kolaylaştıracak birçok şey cebe girmişti. Fakat arka planda işleyen WordPress sistemi hala pek bilinmemektedir. Web sitesi olan kişiler kendilerine ait blogları varsa, ufak tefek değişiklikler için bu sistemi kullanmaktaydılar. Alış veriş siteleri daha fazla müşteri kazanmak için ve marka yolunda ilerlemek adına, web siteleri oluşturmaya başladılar.

Cep telefonunun bukadar yaygın olduğu bir ülkede, bütün haberleri, alışveriş sitelerini ve bunun gibi birçok siteyi cebe indirmek mümkün hale geldi. Nasıl mı? Web sitenizin her zamanki kullandığınız kontrol panelinde görünen içerik sekmesini tıkladıktan sonra, web sitesi modülünü seçerek gerekli bilgileri isteyen boşlukları doldurduktan sonra kaydediniz. Buradan çıkıp, kontrol paneli bölümünün alt tarafında yer alan görünüm sekmesini tıkladığınızda karşınıza çıkan menü şablonlarından birini seçerek, menü tercihlerinden klasik menüye ayarlayınız. Yan taraftaki ön izleme bölümünden, web sitenizin nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz. Cep telefonuna aynı ara yüz ile görünen web sitenizin sayfalarına da aynı uyguladığınız şekilde girilmektedir.

Bu uygulamayla kısa sürede siteniz cep telefonundan takip edilebilir hale gelecektir. Özellikle, cep telefonunun ve sosyal medyanın yoğun olarak kullanıldığı günümüzde, e ticaret sitenizin ara yüzü nasıl hazırlandıysa, aynı görünümde cep telefonlarında kullanılabilir hale gelmektedir. Mobil uygulamalar ile her şey daha kolay hale gelmektedir. Gün içerisinde yoğun tempoda çalışan insanlar, herhangi bir bankacılık işlemi için bile, gidip bankada sıra beklemek gibi vakit kaybına neden olabilecek işlemler için kolaylık sağlayıcı mobil uygulamaları kullanmaktadır. Her işlemin cebe indiği günümüzde, web sitenizi ufak bir ayarlamayla cebe indirebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizin sayısını arttırabilir ve daha çok satış yapabilirsiniz. Ayrıca, WordPress içerisinde yer alan eklentiler bölümünden, sitenizin ihtiyacı olan eklentiyi bulup, aktif hale getirebilirsiniz. Uygulama, Playstore ve Appstore gibi kullanılmaktadır.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL