WooCommerce Mobil Uygulama Nasıl Oluşturulur?  WooCommerce tabanlı E-Ticaret siteleri günümüzde en sık tercih edilen sistemlerden biridir. WooCommerce, işletmelerin online ürünler satmasına yardımcı olan bir WordPress eklentisidir. Dünya genelinde E-Ticaret web sitelerinin %41’inden fazlası WooCommerce eklentisini kullanmaktadır. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki WooCommerce eklentisi dünya genelinde en çok kullanılan E-Ticaret altyapısıdır. Tabii sık tercih edilmesinin önemli sebepleri bulunuyor. WooCommerce eklentisini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden bazıları, Basit arayüzü ve genellikle ücretsiz eklentiler sunmasıdır. Aslında Woocommerce tamamen ücretsizdir. Ancak bazı özellikleri ücretle satılmaktadır. Bu, Woocommerce eklentisinin sıkça tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biridir. Bir diğer özelliği ise gelişmiş güvenlik önlemleridir. Çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik avı dolandırıcılıkların yoğun olduğu dönemlerde, müşterileriniz kişisel bilgilerinin güvenli olduğunu bilmek isteyecektir.Kredi kartı bilgilerinin ve ev adresinin üçüncü taraflar tarafından erişilebilir olmamalıdır. WooCommerce bunu sağlayabileceğiniz en güvenilir eklentidir. Yapılan sık güncellemeler ile güvenlik tehdidi ortadan kalkar. Woocommerce eklentisinin daha bir çok özelliği var. Neredeyse saymakla bitmeyecek cinsten. Bugün bu yazımızda WooCommerce Mobil Uygulama Nasıl Oluşturulur? bunu inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

WooCommerce tabanlı web sitelerinin popüler konumda olduğunu biliyoruz, ancak günler geçtikçe kullanıcıların tercih ettiği platformlar değişiklik gösteriyor. Yaklaşık 3-4 sene öncesine kadar Web siteleri her işletmenin sahip olması gereken önemli bir avantajdı. Günümüze baktığımızda mobil uygulamaların ön plana çıktığını açıkça görebiliyoruz. Kullanıcıların işini kolaylaştırması sebebiyle artık İnternet kullanıcılarının %90 dan fazlası web sitelerine kıyasla mobil uygulamaları tercih ediyor. Şu dönemlerde işletme sahiplerinin arama motorlarında en çok arattığı sorgu şu şekilde “WooCommerce tabanlı web siteyi mobil uygulamaya dönüştürme”. Peki bu mümkün mü? Web siteler mobil uygulamaya dönüştürülebilir mi?

Web siteler mobil uygulamaya dönüştürülebilir mi?

woocommerce e ticaret

Evet, bazı web siteleri kolayca mobil uygulamaya dönüştürülebilir. Uygulama Sepetim bu konuda kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu çok büyük bir kolaylık, bu sebeple kullanıcılar ilk duyduğunda biraz şaşırıyor ve yapmak istemiyor. İnsanın içinde şüphe uyandırdığı doğru! Ancak Uygulama Sepetim bu soruna da bir çözüm getirdi: Demo Talebi! Tek yapmanız gereken bu bağlantı üzerinden demo talebinde bulunmanız. Uygulama Sepetim geliştiricileri birkaç gün içerisinde tamamen sizin siteniz özel bir demo hazırlayacak ve size ulaşacaktır. Sizde bu süre zarfında demo talebi yaptığınız sayfadan uygulamanızın nasıl olacağının örneklerini görüntüleyebileceksiniz…

Web siteleri mobil uygulamaya dönüştürmek hem zamandan tasarruf sağlar hem de aynı mantık ile sıfırdan oluşturulmuş bir mobil uygulamadan çok daha uygun fiyata sahip olmanızı sağlar. Yani daha kısa sürede daha az ücret ödeyerek mobil uygulama sahibi olabilirsiniz. Peki, WooCommerce altyapılı web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek için bir şart var mı?

Aslında hiçbir şart yok. Web sitenizin versiyonu uyumlu olduğu sürece hiçbir şey yapmanız gerekmiyor. Bu versiyonlar;

WooCommerce için: WooCommerce 2.X ve üzeri

OpenCart için; OpenCart 3.X ve üzeri

Magento için; Magento 2.X ve üzeri

WooCommerce Mobil Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

WooCommerce alt tabanıyla üretilmiş mobil uygulamanızın özellikleri, standart mobil uygulamalardan çok daha gelişmiş olacaktır. Kısaca inceleyecek olursak;

Tasarım: Kullanıcıların en çok endişelendiği kısım burası. Uygulama web sitesinden dönüştürüleceği için yapısında bozulmalar ve kötü bir tasarım oluşacağı düşünülüyor. Ancak bunların tam aksine WooCommerce ile oluşturulmuş mobil uygulamalarda tasarım bozuklukları asla ortaya çıkmaz ve zarif tasarımı sebebiyle hem güzel bir görünüme hem de kolay kullanımına olanak sağlar.

Kolay Yönetim: Mobil uygulamanızı yönetmek için bir bilgisayara ihtiyacınız yok! Herhangi bir mobil cihaz ile kolaylıkla admin paneline erişebilir, fiyat düzenleyebilir, ekleme-çıkarma yapabilir, hatta siparişleri bile düzenleyebilirsiniz. Admin paneliniz tamamen mobil cihazlarda doğru çalışacak üzere tasarlanmıştır. Yolda yürürken bile uygulamanızı yönetebilirsiniz.

Geliştirilmiş Hızlı Arayüzü: Uygulamanız, rakiplerinizin mobil uygulamalardan çok daha yukarı seviyelerde olacaktır. Bir kullanıcı mobil uygulamanızdan alışveriş yaparken 60 FPS (Saniyede 60 Kare sayısı) alabilir. Bu değer gelişmiş oyunlardaki en iyi kare hızı olarak kabul edilen değer ile eşdeğerdir.

Kolay Kayıt Olmak: Kullanıcılarınız mobil uygulamanıza birçok farklı yerden kayıt olabilir. İster E-Posta ile ister Sosyal medya hesaplar ile giriş isterse de Firebase Auth tarafından SMS girişi yapabilir. Ayarlardan izin verdiğiniz takdirde, misafir olarak giriş de yapılabilir.

Dönüştürülmüş mobil uygulamalar, sıfırdan oluşturulan uygulamalardan birkaç gömlek üst seviyededir. Eğer sizde web sitenizi mobil uygulamaya dönüştürmek istiyorsanız, bir dakika içinde demo talebi gönderebilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde merak ettiğiniz her şeyi kolayca öğrenebilirsiniz. Uygulama Sepetim web sitesini ziyaret ederek WooCommerce E-Ticaret uyumlu web sitenizi kolayca mobil uygulamaya dönüştürebilirsiniz. Farklı yapıya ait bir E-Ticaret Web siteniz varsa bu bağlantı üzerinden uyumlu olan sistemlerimizi görüntüleyebilirsiniz ya da Uygulama Sepetim den hesap oluşturabilirsiniz.  Sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda WooCommerce Mobil Uygulama Nasıl Oluşturulur?  bunu inceledik . Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL