Uzaktan Eğitim Mobil Uygulamasının Faydaları Nelerdir? Günümüzün getirileri ile “Online Eğitim”, “Uzaktan Eğitim” gibi sürekli duyduğumuz kelimeler artık hayatımıza girmiş oldu. Peki bu uzaktan eğitim uygulaması nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Bu yazımızda Uygulama Sepetim olarak size bir çok yönden uzaktan eğitim mobil uygulamasıyla öğrenme ve kendinizi geliştirmeyle ilgili detaylıca fakat basit ve sade bir dille bahsedeceğiz.

Teknolojinin günümüzdeki gelişiminden faydalanarak kişisel gelişim ve öğrenme alanında uzaktan eğitim mobil uygulamasını kullanmak öncelikle maliyeti azaltır, zaman ve yer kısıtlamalarını ortadan kaldırır ve eşit fırsatlar sunar. Günümüzde bilgiye erişimin bu kadar hızlı olması, kişisel gelişim ve eğitimin bu çağa ayak uydurmasını kaçınılmaz hale getirmiştir. Değerli içeriklere en hızlı ve en uygun şekilde ulaşma ihtiyacı ve isteği, coğrafi konumlardan oluşan veya demografik sorunlarla karşılaşmış ve bilgi ihtiyacının giderilmesi için uzaktan eğitim kullanılmaya başlanmıştır. Bir çok okulun uzaktan eğitim merkezi açılmış ve bilgiye ulaşma ve eğitim yolunda adımlar atılmıştır. Şimdi sizlere Uzaktan Eğitim Mobil Uygulamasının Yararları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Uzaktan Eğitim Mobil Uygulamasının Yararları

Teknoloji imkanları ile uzaktan eğitim farklı modellerde uygulanmaktadır. Önceden oluşturulmuş video modüllerinin sisteme yüklenebileceği gibi öğrencilerin belirli saatlerde sisteme giriş yapıp eğitmenlerin canlı olarak anlatımlarını dinleyebilir ve daha sonra erişim sağlamak için bu videoları kaydedebilirler.  Uygulama Sepetim olarak uzun süredir mobil uygulama tecrübelerini aktardığımız dijital platformlarda, kaliteli içerik anlayışımzdan ödün vermeden, video eğitimlerinden

Uzaktan eğitim mobil uygulamasının faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak;

mobil-eğitim

  • Bilgiye hızlı ve kolay bir erişim sağlar
  • Online sınav olma özelliği ile değerlendirme aşamasını kolay bir şekilde tamamlamanızı sağlar
  • Çalışma saatlerinden dolayı eğitim için bir zaman dilimi ayıramayanlar için eğitim fısatı sağlar
  • Geleneksel eğitimden yaralanamayan ve fiziksel engelli öğrencilere eğitim fırsatı sağlar
  • Zaman ve yer sorunlarını ortadan kaldırarak maliyeti düşürür
  • Coğrafi ve demografik etkileri ortadan kaldırarak fırsat eşitliği sunar
  • Zaman yönetimini size bırakarak kolaylık sağlar

Her eğitim türü kendi içinde öğrenciye farklı faydalar sağlamaktadır. Uzaktan eğitimin en büyük faydalarından biri de örgün eğitim almaya imkanı olmayan kişiler için yeni fırsatlar oluşturmasıdır. Öğrenci günlük yaşantısını uzaktan eğitim sayesinde sürdürürken, bir yandan da eğitimine çalışma ortamında veya evinde devam edebilir. Uzaktan eğitimin bir diğer önemli faydası ise maliyetinin az olmasıdır. Bir yandan öğrencinin işini bırakıp eğitim kurumlarına gitmesine gerek kalmaması ve diğer yandan yol masrafı olmaması nedeniyle, uzaktan eğitim örgün eğitim daha az maliyetlidir. Kısaca yol masrafı başta olmak üzere, birçok masraftan tasarruf edilmesini sağlar.

Uzaktan eğitim alacak öğrencinin çalışma ortamını tamamen kendi belirlemesi, öğrenciye konforlu bir ortamda çalışma fırsatı sunmaktadır. Öğrencinin eğitimlerini evinden, işinden hatta toplu taşıma aracından sürdürmesi mümkündür. Bu da eğitim alacak kişinin gündelik işlerini ihmal etmeden, rahat bir eğitim almasını sağlar.

Eğitim alan kişiler genellikle yalnız çalıştıkları için, sorumluluk alma becerileri oldukça gelişir. Kişinin kendi çabalarıyla başarı elde etmesi, hayat boyunca öğrenme kapasitesini geliştirerek, becerilerini artırır.

Kamu Okul Mobil Uygulaması

uzaktan-eğitim-mobil

Kamu Okul Mobil Uygulaması –  Öğrenciler, öğretmenler, veliler ve okul yetkililerinin işlerini kolaylaştırmak için geliştirilen çözüm odaklı bir uygulamadır. Kamu Okul Mobil Uygulaması sayesinde öğrenciler güvenle mobil uygulamada ders çalışabilir, öğretmene soru sorabilir ve kendi sınıf profili üzerinden ödevlere erişebilir. Kamu Okul Mobil Uygulaması sayesinde kendi öğrencileriniz için benzer yapıda bir uygulama oluşturabilirsiniz. Kamu Okul Mobil Uygulamasına bu bağlantı üzerinden ulaşabilir, demosunu indirerek Google Play üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Uzaktan Eğitim Mobil Uygulama yöntemlerine kolayca ulaşabilir ve arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. %45’e varan indirimlerimizden yararlanmak için Hazır mobil uygulamalarımızdan satın alabilir veya sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Uzaktan Eğitim Mobil Uygulaması? yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL