Uygulamanızı Tanıtmanın En İyi Rehberi. Uygulamanızı Nasıl Büyük Bir Popüler Hale Getirirsiniz? Artık uygulamanızı geliştirmeyi tamamladığınıza göre, onu ortaya koymanın ve pazarlamaya başlamanın zamanı geldi. İnsanları çeşitli yöntemlerle uygulamanızı indirmeye ikna edebilirsiniz, ancak bir taktikten diğerine geçmek kafa karıştırıcı olabilir. Sonuç olarak, bu kapsamlı öğreticiyi ve uygulamanızın reklamını nasıl yapacağınıza ilişkin bir bilgi grafiğini bir araya getirdik!

Bir mobil uygulamanın reklamını yapmanın en iyi yolu nedir?

1 – Uygulamanızın uygulama mağazası için hazır olduğundan emin olun.

Bu apaçık görünebilir, ancak indirme sonuçlarınız üzerinde önemli bir etkisi vardır. İdeal adı seçmek, mükemmel açıklama ve sembolü sağlamak ve uygun kategoriyi seçmek dahil, sayınızı en üst düzeye çıkarmak için yapmanız gereken gülünç şeylerden birkaçı. Ayrıca, hedef kitlenizin tercih ettiği metin yazarlığı türünü belirlemelisiniz.

Ek olarak, yazılımınızın sunulma şekli, başarısı için kritik öneme sahiptir. Harika ekran görüntüleri ve mükemmel bir demo videosu, bir tüketicinin programı indirip indirmemesine karar veren unsurlar olabilir. Bu nedenle, insanların yeni uygulamanızı hemen indirmeye mecbur hissetmelerini sağlayan göz alıcı grafiklere sahip olduğunuzdan emin olun.

Mobil Uygulamalarda Reklam Avantajları

2 – Başarı şansınızı hesaplayın.

Bir uygulama piyasaya ilk çıktığında bu genellikle zor bir konudur. Yüksek bir fiyat indirme hacmini düşürebilir, ancak düşük bir fiyat kazancınızı etkiler; bu nedenle, sağladığınız şey için makul bir miktar ücret aldığınızdan emin olun.

Bir uygulamayı promosyon olarak bile ücretsiz olarak başlatmak, tüketiciler için indirme engellerini azalttığı için en iyi sonuçları sağlayacaktır. Ayrıca, Ücretsiz Başlatma tanıtımları sağlayan birkaç web sitesi ve blog vardır, bu nedenle bu, programınızın reklamını yapmak için ek bir strateji olabilir.

3 – Web sitenizi getirerek oyuna katılın.

Uygulama mağazası yaklaşımınızı bir web sitesiyle birleştirerek indirme akışınızı artırmak akıllıca bir alternatiftir. Web sayfası, herhangi bir kısıtlama olmaksızın yazılımınızı sergilemek, indirme bağlantıları eklemek ve bir web sitesinin sağlayabileceği tüm pazarlama stratejilerini kullanmak gibi birçok şeyi yapabileceğiniz bir alandır.

Henüz bir web siteniz yoksa, bir mikro site oluşturmayı deneyin. Buradaki temel amaç, tüketicilere uygulamanızı indirmeleri için bilgi ve fırsatlar sunduğunuz kanalları artırmaktır, böylece uygulamanızın ne kadar harika olduğunu açıklayan mükemmel metin yazarlığı ile iyi tasarlanmış bir düzen yeterli olacaktır.

4 – Sosyal medyayı etkin kullanmayı bilin.

Bu bileşen pek çok düzeyde önemlidir ve tüm eylemleri dikkatle izlemelisiniz. Sosyal hesaplarınızı, uygulamanızın bir uzantısı, kullanıcılarınızla daha kişisel bir düzeyde etkileşim kurabileceğiniz ve onların beğendikleri veya uygulamanızda oluşturdukları materyallere katkıda bulunmalarına izin verebileceğiniz bir yer yapın. Bu, markanızın diğer potansiyel müşteriler arasında görünürlüğünü artıracaktır.

Sosyal medyayı ayrıca yarışmalar düzenleyerek, tavsiye kampanyaları düzenleyerek, uygulamanızı veya markanızı tanıtan içerik oluşturarak veya insanların uygulamanızla bağlantı kurmasını ve uygulamanız hakkında bilgi edinmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz diğer yaratıcı fikirleri oluşturarak viral sonuçlar yaratmak için de kullanabilirsiniz.

e ticaret mobil

5 – Afişler ve uygulama incelemeleri

Hedef demografinize aşina olan kişilerin uygulamanız hakkında konuşmasını sağlamak, başarısı için kritik öneme sahiptir. Alanınızdaki uygulamaları değerlendiren web siteleri ve forumlar bulmak, aynı zamanda faydalı geri bildirimler toplarken uygulamanız hakkında kelime yaymanıza yardımcı olabilir.

Banner reklamları, hedef kitlenizin ilgileneceği web sitelerine yerleştirmeyi düşünün. Bunlar, halihazırda sizden bahseden sitelerde veya hedef kitlenizin ilginç bulacağını düşündüğünüz diğer web sitelerinde olabilir. Barındırma web sitesine uyum sağlayan çekici afişler ve resimler yapmak, insanları indirme sayfanıza çekme olasılığı daha yüksektir.

6- Yatırım yapın ve tanınır olun.

Uygulamanızın veya web sitenizin diğer uygulamalarda ve web sitelerinde tanıtılması için ödeme yapmanın birkaç yöntemi vardır ve bu, trafiğinizi ve indirmelerinizi geliştirmek için mükemmel bir strateji olabilir. Bazı web siteleri piyasaya yeni uygulamalar sunma konusunda uzmanlaşmıştır ve indirme sayfasına yönlendirilen her ziyaretçi için bir ücret almaktadır. Potansiyel indiricileri çekmek ve marka bilinirliğini artırmak için diğer uygulamalardaki pazarlama fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

7- Mevcut müşterinizi güçlendirin

Halihazırda bir işletmeniz ve müşterilerinizin iletişim bilgileri varsa, onları yeni bir uygulamanın indirilmeye hazır olduğunu bildirmek çok önemlidir. Müşterilerinizi e-posta pazarlama araçlarını ve hatta şirket bülteninizi kullanarak yeni uygulamanızı denemeye teşvik edebilirsiniz.

Bu oldukça düşük maliyetli bir yöntemdir ve size karşı çok sert olmayacak kişilerden faydalı geri bildirimler alabilirsiniz.

8 – Çevrimdışı ve çevrimiçi çarpıştığında

Potansiyel indiricileriyle tanışabilecekleri fiziksel bir mekanı olan bireyler için burada büyük şanslar var. Bu etkileşim sırasında tüketicinizin yeni bir uygulamanızın erişilebilir olduğunu bildiğinden ve onu telefonlarına almaktan heyecan duyduklarından emin olun.

QR kodları, hedef kitlenizi indirme sayfasına yönlendirmek için eğlenceli bir yöntemdir, ancak diğer sinyalleri de kullanabilir ve hatta onları heyecan verici haberler hakkında kişisel olarak bilgilendirebilirsiniz!

9- 5 Yıldız

Daha iyi uygulama mağazası derecelendirmeleri, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur ve tüketiciler uygulamanıza daha fazla güvenerek daha fazla indirme sağlar. Kullanıcılardan uygulamanızı çeşitli şekillerde değerlendirmelerini isteyebilir ve hatta uygulamayla daha sık etkileşime giren ve ona yüksek puan verme olasılığı daha yüksek olan belirli bir demografiyi hedefleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Uygulamanızı Tanıtmanın En İyi Rehberi. Makalemizin sonuna geldik. Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Çalışmalarınız zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepetim.com/

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Uygulamanızı Tanıtmanın En İyi Rehberi. yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

 
 
https://uygulamasepetim.com/uygulama-sepetime-nasil-uye-olurum/
https://www.instagram.com/uygulamasepetimm/
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_5.gif
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_3.gif

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL