Telefon için uygulama yapmak istiyorsunuz ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız uygulamasepetim.com ile kodlama bilgisi gerektirmeyen, kullanışlı ve basit ara yüzüyle, Türkçe dil özelliğiyle, eş zamanlı olarak yaptığınız uygulamalarınızı ister kendi telefonunuzdan, isterseniz uygulama içerisinde sağ köşede bulunan telefon özelliğiyle telefon için uygulama yapmak artık hayal değil. Sadece 6 adımda mobil uygulamanızı yayınlayabileceksiniz.

1.Fikir veya Sorun

Mobil uygulama yapmaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken bir fikir veya sorun bulmak olması gerekiyor. Günümüzde insanlar ne tür sorunlar yaşıyor? Bu sorunlar karşısında herhangi bir mobil uygulama yapmak gerekiyor mu? Ne tür bir uygulama insanların hayatını daha çok kolaylaştırır? Çevrenizde bulunan bir kişinin, bir işyerinin veya sizin, e-ticaret için bir mobil uygulamaya ihtiyacı olabilir. Günümüzde sadece güzel ve iyi bir iş yerine sahip olmak yeterli olmuyor, insanlar ihtiyaçlarının birçoğunu artık internet üzerinden gidermeye başladı ve bu her geçen gün artarak devam ediyor. TÜSİAD’ın Türkiye e-ticaret pazarına dair kapsamlı raporunu bu linkten inceleyebilirsiniz. Durum öyle gösteriyor ki her yıl e-ticaret katlanarak devam edecektir. Böyle bir durum söz konusuyken sadece işyeri açmak bir e-ticaret uygulaması yapmamak pek mantıklı olmayacaktır.

Mobil uygulamalar ve web siteleri sayesinde küçük işyerleri büyük şirketlerle yarışacak düzeye gelebiliyor. Kullanışlı ve güzel bir mobil uygulama sayesinde, web sitelerinde iyi işler yapabilen bir dijital pazarlama ajansı sayesinde arama motorunda üst sıralara çıkarak iyi işler başarabilen bir şirket haline gelebilirsiniz.

Örnek olarak bir ayakkabı satan işletmesiniz. Ayakkabılarınızın fiyat/performans olarak günümüzde markalaşmış bir çok firmadan daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz ve bunu insanlara göstermek istiyorsunuz. Bunun en iyi yolu; biliyorsanız SEO ve Reklam verme, bilmiyorsanız bir dijital ajans yardımıyla web sitenizi üst sıralara çıkararak, büyük firmalarla yarışır konuma gelmek. Bir dijital ajansla iletişime geçmek istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Artık rekabet dijital dünyaya taşınmış durumda. İş yerlerinin küçük veya büyük olmasının hiç bir önemi yok, ayakta kalmak veya iyi işler başarmak isteyen her şirketin dijital dünyada bir konuma sahip olması gerekiyor. Bunun farkında olmak ve çevrenizde bulunan veya kendi şirketinizin mobil uygulaması yoksa ilk adım güzel bir fikir üreterek, ikinci adıma geçmektir.

2.Tasarımadım-adım-telefon-icin-uygulama

İkinci adım olarak bir tasarıma karar vermeniz gerekiyor uygulamasepetim.com içerisinde; eğitim, eğlence, emlak, kurumsal, moda, otel gibi birçok hazır tasarım bulunmaktadır. Yazı tipinden, logonuza kadar birçok adımı tasarım kısmından gerçekleştirmeniz mümkün. Bu tasarımlardan birini seçerek veya kendiniz özel bir tasarım oluşturarak ikinci adımınızı tamamlayabilirsiniz.

3.Renklertelefon-icin-uygulama

Renkler mobil uygulamanız için önemli adımlardan biri. Rastgele renkler seçmek yerine işyerinizin, web  sitenizin  veya  logonuzun içerisinde bulunan renkleri tercih etmeniz kullanıcıların aklında markanızın yer edinmesini sağlayacaktır. 3. adım olan Renkler kısmında yazı rengini, arka plan rengini, buton rengini ayarlayabilirsiniz.

4.Özelliklermobil-uygulama-gelistirme

Bu kısımda uygulamanızın tüm ayrıntılarını yapabileceğiniz yardımcı modüller bulunmaktadır. Onlarca hazır modül sayesinde kodlama bilginiz olmadan sürükle bırak yöntemiyle mobil uygulamanızı yapabileceksiniz. Katalog, menü hazırlama, iletişim, üye kaydı, sipariş, rezervasyon, eş zamanlı sohbet, ticaret, QR kod okuyucu, Müzik, Resimler ve daha bir çok yardımcı modül sayesinde fikrinizi çok kısa bir sürede gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Yardımcı modüllerin her birinin özelliklerini detaylı bir şekilde açıkladığımız kısa videolarımız bulunmaktadır. Eğer bir fikriniz yoksa destek kısmında bulunan videolarımızı izlerken her modülde aklınızda yeni fikirler yeşerecektir. Bu modülle bu uygulama yapılabilir diyeceksiniz. Video eğitimlerimiz için ister buraya tıklayarak, isterseniz mobil uygulama içerisinde bulunan destek kısmından ulaşabilirsiniz.

5.Uygulama

Uygulamanızın telefonda nasıl görüneceğini ve bildirim gönderildiği zaman gösterilecek logo ve benzeri adımları burdan gerçekleştirebilirsiniz.

6.Yayın

Uygulamanız artık hazır. Yayın kısmında ister Android, ister IOS, isterseniz her ikisinde uygulamanızı yayınlayabilirsiniz.

7.Diğerleri

Uygulamanızın tasarım kısmından yayınlamaya kadar olan kısmı Editör panelinden gerçekleştirmeniz mümkün.

Diğer özellikleri kısaca açıklayacak olursak.

Kullanıcılar

Kullanıcılar panelinden Uygulamanıza kayıt yaptırmış olan kullanıcıları görebilir, düzenleyebilir, istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

Tanıtım

Tanıtım panelinde uygulamanızın tanıtımını yapabilir ve QR Kodunuzu indirebilirsiniz

Analizler

Analizler panelinde uygulamanızın ziyaretçi sayısını, indirme sayısını, en çok girilen bölgeleri, Android, IOS platformlarında indirme oranlarını, uygulamada geçirilen zamanı incelemeniz mümkün. Özellik Analizinde

toplam yapılan satışı, toplam ziyaretleri, sepet ortalamasını öğrenebilirsiniz.

Ayarlar

Ayarlar Panelinde Şartlarınızı ve Koşullarınızı uygulamanıza uygun olarak düzenleyebilirsiniz. Alan adına tıklayarak düzenleyebilir ve buradaki  linki telefonunuzdan  girerek  uygulamanızı  test edebilirsiniz.

Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL