Teknolojide Yeni Soluk: E-Ticaret Mobil Uygulamaları… Gelişen teknoloji ile beraber ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. E-Ticaret uyumlu web siteleri, sosyal medya pazarlamaları derken sıra E-Ticaret mobil uygulamalarına geldi diyebiliriz. Perakende pazarlama sektöründe yıllardır bitmek bilmeyen bir değişim var. Kullanıcılar hangisinin kolay ve güvenli olduğunu düşünüyorsa ona yöneliyor. Açıkçası sosyal medya pazarlamaları pek güvenli bir seçim değil. Sosyal medyada o kadar fazla dolandırıcılık olayı oldu ki artık televizyonlarda bunlar ile ilgili kamu spotları çekilmeye başlandı. Sosyal medya pazarlamasının günümüzde pek popüler olduğu söylenemez. E-Ticaret uyumlu web sitelerine baktığımızda, uzun zamandır kullanıldığını ve kullanılmaya devam ettiğini görüyoruz. En azından güvenli bir seçim. Ancak son zamanlarda E-Ticaret uyumlu web sitelerin de popülerliğinin düşmeye başladığını görüyoruz. Bunun en önemli faktörü hiç kuşkusuz mobil uygulamalardır.

Öncelikle mobil uygulamaların web sitelerine göre daha hızlı ve kullanım kolaylığının hatırı sayılır miktarda daha fazla olduğunu biliyoruz. Sonuçta her gün kullanıyoruz değil mi? Instagram, Facebook, Twitter veya herhangi bir mobil uygulama, aynı platformun web sürümünden kat kat daha hızlıdır. Mobil uygulamaların güvenilirliğini konuşmaya gerek bile yok! Mobil uygulamalar yayına alınmadan önce uygulama mağazaları (Google Play ve App Store) tarafından max. 2 gün boyunca incelenir ve uygulama içerisinde tehlike veya dolandırıcılık ihtimali içerdiğinde anında red edilir. Diyelim ki testi geçit sonrasında E-Ticaret uygulama sahibi bir müşteriye farklı bir sipariş yaptı ya da parayı alıp ürünü göndermedi. Kullanıcı böyle bir durumda hemen yorumlara uygulama sahibinin dolandırıcı olduğunu yazıyor ve uygulama mağazası ile iletişime geçip bu mobil uygulamayı şikayet ediyor. Uygulama mağazaları anında bu kişiye cezasını verecektir. Yani dönüp baktığımızda E-Ticaret uyumlu mobil uygulamaların hem güvenlik açısından hem de kullanım kolaylığı açısından diğer platformlardan daha iyi olduğunu görüyoruz. O halde E-Ticaret mobil uygulamalarını incelemeye başlayalım. Teknolojide Yeni Soluk: E-Ticaret Mobil Uygulamaları…

E-Ticaret Mobil Uygulamalar

e ticaret mobil

E-Ticaret Mobil Uygulamalarının web sitelere göre daha çok tercih edildiğini ve bunun nedenlerinden bahsetmiştik. Peki, diyelim ki sizin bir web siteniz var mobil uygulama sahibi olmak için aynı aşamaları tekrar mı geçeceksiniz? Hayır, rahat olun. Eğer E-Ticaret uyumlu web siteniz varsa oldukça kısa bir sürede mobil uygulama sahibi olabilirsiniz. Bu web sitelerin altyapısı Opencart ya da Woocommerce ile oluşturulmuş olması gerekmektedir. Eğer şartları sağlıyorsa buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu altyapıya sahip E-Ticaret uyumlu web siteleri Uygulama Sepetim üzerinden mobil uygulamaya dönüştürmeniz mümkün! Bunun için Uygulama Sepetim’den demo talep edebilirsiniz.

E-Ticaret Mobil Uygulama Sahibi Olma Yolları

E-Ticaret uyumlu web siteniz yoksa endişelenmeyin. Hala mobil uygulama sahibi olmak için birkaç yolunuz var. Mobil uygulamanızı kodlama bilgisi gerekmeden hızlı ve kolay bir biçimde kendiniz tasarlayabilirsiniz. Hemen Uygulama Sepetim’e ücretsiz üye olun ve bir aylık ücretsiz uygulama oluşturmanın avantajlarından yararlanın. Kullanımı kolay E-Ticaret modülünü uygulamanıza dahil ederek ürünlerinizi eklemeye başlayın. Takıldığınız bir yer olursa bu makaleden yardım alabilir, bizimle iletişime geçebilir veya hafta içi her gün canlı destek hattımıza sorularınızı iletebilirsiniz. Biz her zaman buradayız!

Eğer E-Ticaret uyumlu web siteniz yoksa ve mobil uygulama geliştirmek için yeterli vaktiniz yoksa Uygulama Sepetim’in profesyonel ekibi sizin yerinize yapsın! Tek yapmanız gereken biz mobil uygulamanızın adını & logosunu vermeniz ve ürünleri girebilmemiz için ürün kataloğunu bize göndermeniz. Sonrasında 15 iş günü içerisinde mobil uygulamanız anahtar teslim hazırlanacaktır. Uygulama Sepetim Geliştiricileri tarafından örnek olarak hazırlanmış mobil uygulamaları görmek için buraya tıklayın. Uygulamanız hazırlandıktan sonra tek yapmanız gereken bizden üyelik almak ve mobil uygulamanızın, uygulama mağazalarında yayınlanması için talepte bulunmaktır. Gerisi tamamen geliştiricilerin işi!

E-Ticaret Uyumlu Web Site – Mobil Uygulama Arasındaki Farklar 

E-Ticaret uyumlu web siteniz var ise mobil uygulamaya ihtiyacınız var mı? Gelin aralarındaki farkları inceleyim buna siz karar verin;

  • Mobil uygulamalarda otomatik olarak konum avantajlarından yararlanarak kullanıcılara benzersiz teklifler sunabilirsiniz.
  • Mobil uygulamalarda daha hızlı ve daha güvenli alışveriş sayesinde devamlı müşterilerinizi arttırabilirsiniz.
  • Mobil uygulamalar sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Sonuçta herkes akıllı telefon kullanıyor ama herkes bilgisayar kullanmıyor. Akıllı telefon kullananların çok büyük bir kısmı web üzerinden değil de mobil uygulama üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor.
  • Mobil uygulamalar sayesinde(içerik indirme izni aldıysanız) İnternetsiz ortamlarda bile kullanıcılara eski verileri sunabilirsiniz. Bu sayede her zaman ulaşılabilir olur ve kullanıcının beğenisini kazanırsınız.
  • Anlık bildirimler sayesinde indirim, kampanya ve fırsatları birinci elden kullanıcılarınıza ulaştırabilir ve tek kuruş harcamadan reklamınızı yapabilirsiniz.

E-Ticaret uyumlu mobil uygulamalar hiç kuşkusuz web sitelerine göre çok daha kullanılmaya elverişlidir. Mobil E-Ticaret uygulamalarınız sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde merak ettiğiniz her şeyi kolayca öğrenebilirsiniz. Hemen ücretsiz hesap oluşturarak uygulama geliştirmeye başlayabilir ya da Hazır mobil uygulamalarımızdan satın alabilirsiniz. Sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Teknolojide Yeni Soluk: E-Ticaret Mobil Uygulamaları anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL