Sivil Toplum Kurumları için Mobil Uygulamalar Neler Sağlayabilir? Mobil uygulama kullanımı gün geçtikçe artmakta ve firmaları kendine çekmektedir. Öyle ki günümüzde sadece büyük firmalar değil, marketlerden kuaförlere kadar tüm işletmelerin mobil uygulaması bulunmaktadır. Mobil uygulamaların bize sunduğu en önemli özellik; işlerimizi kolaylaştırması ve zamandan tasarruf etmemizi sağlamaktır. Küresel salgının da etkisi ile beraber, önceden kendimiz yaptığımız birçok şeyi artık mobil uygulamalar aracılığı ile telefonlardan gerçekleştiriyoruz. Online fitness, online eğitim, toplu sohbetler, market uygulamaları ve daha birçok çözüm sayesinde evimizden önemli-önemsiz her işimi halledebiliyoruz. Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan uygulamalar; kalabalık ortamlar oluşturmayacağımız,salgın döneminde hem kendimizi hem de çevremizi koruyabileceğimiz, bizi bir arada gibi hissettiren uygulamalardır. Ancak Sivil Toplum Kurumları (STK) için bu nasıl sağlanır?

Sivil Toplum Kurumları için Mobil Uygulama Çözümleri

Sivil Toplum Kurumları (STK) temeli; birlik, beraberlik ve dayanışmaya dayanan, insanların bir araya gelerek belli konular hakkında çözüm ürettiği topluluklardır. Ancak küresel salgın döneminde insanlar bir araya gelememekte ve haliyle STK yöneticileri ve üyeleri konular hakkında çözüm üretememektedir. Bunu kırmanın en iyi yolu STK üyelerini online ortamlarda buluşturmaktır. Sadece görüntülü konuşmak veya mesajlaşmak için günübirlik uygulamaları kullanabilirsiniz ancak kalıcı çözümler üretmek istiyor ve STK’nızı küresel salgın bile olsa yürütmek ve faaliyetlerine devam ettirmek istiyorsanız yazımızın devamı tam size göre! Hazırsanız Sivil Toplum Kurumları için hazırladığımız mobil uygulama çözümlerini tek tek inceleyelim…

stk mobil uygulama

1.) Üyeleri Organize Edin

Bir Sivil Toplum Kurumunda en önemli noktalardan biri; organize olmaktır. İnsanlar birlik olarak hareket ettiği zaman tüm sorunları çözebilir ancak birbirinden ayrı hareket ederlerse durum düşünüldüğünden de karmaşık hale gelebilir .Sivil Toplum Kurumları büyük topluluklardır. Birçok üyesi ve her üyesinin farklı düşünce yapısı vardır. Böylesine büyük ve farklı düşüncedeki insanları bir araya getirmek zor olabilir hem de küresel salgın döneminde! İnsanları bir araya getirmek için sürekli toplu konferans ya da görüntülü sohbet odası oluşturamayabilirsiniz. Üyelerinizi organize edebileceğiniz en iyi yol mobil uygulamanızda buluşmaktır. Telefonlar konuşmak zorunda değiller, görüntülü olarak sohbete katılmak zorunda da değiller. Evde dışarıda ya da farklı bir mekanda olmalarının da  önemi yok. Telefondaki STK uygulaması sayesinde kolayca giriş yapabilir ve STK faaliyetlerini takip edebilir. Önemli durumlar için anlık bildirimler gönderilebilir veya uygulama üzerinden kişiye özel mesaj atabilirsiniz. STK Mobil uygulaması bütün üyelerin kullanabileceği harika bir çözümdür. STK faaliyetlerini mobil uygulamanız sayesinde üyelerinize iletebilirsiniz.

2.) Her Yerde Ulaşılabilir Olun

Sivil Toplum Kurumlarında, her alanda ulaşılabilir olmak, yeni üyeler kazanmak için çok önemlidir. Bir derneğe veya STK’ya katılmak isteyen bir kişi öncelikle arama motorlarında veya sosyal medya hesaplarında araştırmalar yapıyor. Online ortamlarda aktif bir kurumsanız, potansiyel üyelerin dikkatini çekebilir ve onları kurumunuza kazandırabilirsiniz. Tabii ulaşılabilir olmanın tek getirisi yeni üye kazanmak değildir. Örneğin bir Hayvan Koruma Derneği’siniz, yaralı bir hayvan ya da yardıma ihtiyacı olan bir hayvan için, kullanıcılar online ortamlarda araştırma yaptıklarında ilk sizi görecek ve sizden destek talep edeceklerdir. Onlara yardımcı olarak hem derneğinizin amacını gerçekleştirebilir hem de benzeri durumlarda insanların “önce” size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ulaşılabilir olmak, özellikle online ortamlarda ulaşılabilir olmak için mobil uygulamanıza sosyal medya linklerinizi ve web sitenizin linkini paylaşabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar sadece mobil uygulamanızı indirip istediği alanda(sosyal medya, web sitesi, forumlar) size ulaşabileceklerdir. Hem de birkaç saniye içinde!

3.) Üyelerinizi Memnun Edin

Bir Sivil Toplum Kurumunu ayakta tutan en önemli faktör hiç şüphesiz üyelerdir. Üyelerinizi memnun etmek, derneğinizin büyümesini ve gelişmesini sağlar. Üyelerinizi memnun etmek için mobil uygulamanıza, üyelerin kendi aralarında ve yöneticiler ile iletişime geçebileceği, fotoğraf paylaşabileceği, yorum yapabileceği, birbirleri ile takipleşebileceği özellikler ekleyin. Ayrıca etkinlikler oluşturun ve oluşturduğunuz sayfada bunu, üyelere bildirin, önemli duyurular için anlık bildirimleri kullanarak STK uygulamanızın popülerliğini sağlayın.

4.) Potansiyel Üyelere Erişin

mobil uygulama

Günümüzde bir STK’ya sosyal olarak katılmaktan çekinen birçok kişi bulunuyor. Kurumunuz hakkında ilgisi olan ancak katılmaya hazır hissetmeyen kişiler için mobil uygulama üzerinden STK tanıtımınızı yapabilirsiniz. Böylelikle online ortamlarda derneğinizin kullanımını arttırabilir ve potansiyel üyelerinizi zamanı geldiğinde gerçek üyelerinize dönüştürebilirsiniz. Mobil uygulama ortamında Sivil Toplum Kurumunuzu tanıtmak hem kullanıcı erişimini arttıracak hem de de tanıtım yapmanızı sağlayacaktır.

5.) Üyelerinizden Bağış Alın

Sivil Toplum Kurumları, bağışlar ile kendini döndüren sosyal ortamlardır. Mobil ortamda kullanıcılara birçok hizmet verdiniz, peki STK’nız nasıl bağış toplayacak? Çok basit. Uygulamanıza bağış sayfası ekleyerek isteğe göre kullanıcılardan bağış alabilirsiniz. Bağışlarınızı abonelik sistemi kullanarak herkese zorunlu hale de getirebilir veya uygulamanızı mobil uygulama mağazanıza ücretli olarak da ekleyebilirsiniz. Sivil Toplum Kurumunuz için en iyi çözüm hangisi ise onu seçebilir ve üyelerinizden bağış alabilirsiniz.

Peki, Tüm Bunları Nasıl Yapacağım?

Sivil Toplum Kurumunuz için mobil uygulama oluşturma; üyelerin sohbet etmeleri, takipleşmeleri, fotoğraf paylaşmaları, etkinlikler, bağış & abonelik gibi özellikleri beğendiniz ve Sivil Toplum Kurumları mobil uygulaması yaptırmak mı istiyorsunuz? Endişelenmeyin, Uygulama Sepetim bu noktada size yardımcı oluyor ve hayalinizdeki STK mobil uygulamasını kısa sürede hayata geçiriyor. Hemen bu linke tıklayarak sizler için oluşturduğumuz STK Mobil Demo Uygulamasını inceleyebilir, Google Play’dan indirebilir veya indirmek istemiyorsanız WebApp bağlantısını kullanarak tarayıcı üzerinden uygulamayı görebilirsiniz. Hemen STK mobil uygulamasını satın alarak sınırlı süreli indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Sivil Toplum Kurumları Mobil Uygulama yöntemlerine kolayca ulaşabilir ve arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. %45’e varan indirimlerimizden yararlanmak için Hazır mobil uygulamalarımızdan satın alabilir veya sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda “Sivil Toplum Kurumları için Mobil Uygulamalar” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL