Online Kurye Mobil Uygulamaları ve Özellikleri Nelerdir? Online Kurye mobil uygulamaları son dönemlerde oldukça popülerleşen kullanıcı odaklı çözümlerdir. Küresel salgının da etkisiyle ülkemizde ve dünyada kurye kullanımı oldukça arttı. Sadece market ve online siparişler için değil, farklı kategorilerdeki teslimat işlemleri için kuryeler oldukça sık tercih ediliyor. Son dönemlerde yolda giderken daha önce adını duymadığınız farklı isimde motorlu veya büyük araçlı kurye görmüşsünüzdür. İnsanların eskiden olduğu gibi evinden veya işyerinden sık sık ayrılamaması, teknolojinin şekillenmesi ve hayatımızı kolaylaştıracak yeni çözümlerin üretilmesiyle kurye uygulamaları artık çok popüler! Kullanıcılar, kurye uygulaması sayesinde işlerini aksatmadan, uygulamadan tek dokunuşla kuryeyi yanına çağırabiliyor. Bu da günlük hayatta büyük kolaylıklar sağlıyor. Kurye şirketleri bu çözüm sayesinde sadece belirli kişilere değil herkese anlık olarak hizmet verebiliyor. Kurye şirketleri potansiyel müşterilerin artması sebebiyle 2020 yılının son çeyreğinde en fazla kâr eden şirketler arasında. Peki Online Kurye Mobil Uygulamaları nasıl işler, özellikleri nelerdir?

Kurye Mobil Uygulamaları Nasıl İşler?

Kullanıcılar, oldukça uzun süredir bir kargo göndermek istediğinde, kendisine yakın olan ve hızlı teslimat yapan kargo firması bulup onların işyerine gider ve kargosunun iletilmesini beklerdi. Bu durum bazen kullanıcılar için bir çileye dönüşebilir, kargosunun günlerce firmadan ayrılmadığına bile tanık olabilirdi. Kullanıcıların beklentisi doğrultusunda, son yıllarda Online kurye mobil uygulamaları adında bir çözüm geliştirildi. Bu çözümde, kullanıcıların kargolarını göndermek için bulundukları yerden ayrılmasına gerek yok! Kullanıcılar, mobil uygulamadan tek dokunuşla ister anlık olarak ister ileri bir tarihte kuryenin ayağına gelmesini talep edebiliyor. Müşteri talepleri anlık olarak ayrı bir uygulama olan sadece kuryelere ait uygulamanın ana ekranına düşüyor. Müsait olan kuryeler işi üzerine alıyor ve doğrudan kullanıcıya doğru yola çıkabiliyor. Şeffaflık açısından müşteri kuryenin yola çıktığını uygulama üzerinden öğrenebiliyor. Bu sayede iki taraf da işten memnun kalıyor. Kullanıcı odaklı olduğu için kullanıcıların Online kurye mobil uygulamalarına talebi çok fazla. Dilerseniz şimdi de Online kurye mobil uygulamalarının genel özellikleri nelerdir? İnceleyelim.

1.) Kolaylık ve Hız Faktörü

kurye online

Online Kuryelerin en büyük özelliklerinden biri kolay kullanılabilir olmasıdır. Kargolar için kullanıcıların ayağına gidilmesi sebebiyle kısa sürede oldukça fazla trafiğe ulaşabiliyorlar. Kurye paketi teslim aldıktan sonra doğrudan hedef adrese gidiyor ve en kısa sürede paket teslim ediliyor. Kullanıcıların paketi düşünmesine gerek yok! Ayrıca işlemlerin online ortamlarda gerçekleştirilmesi de ayı bir kolaylık. Kullanıcıların herhangi bir kişi ile görüşmesine gerek yok. Uygulamadan araç tipini ve diğer bilgileri kolayca ekleyip anında talep oluşturabilir. Bu durum sadece kullanıcılar için değiş kargo işletme sahipleri için de hem paradan hem de zamandan tasarruf anlamına geliyor.

2.) Güvenli Teslimat

Küçük teslimatlar için online kurye pahalı gelebilir ancak değerli ve büyük teslimatlar standart kargo şirketleri ile asla çalışmaz. Çünkü bir çoğumuzun bildiği üzere, paketler kurye firmasına girdikten sonra ne olacağı meçhul. Birden fazla paket ile birlikte iletim yapılıyor. Bazen kargo paketleri ezik, büzülmüş, yırtılmış hatta kırılmış bile olabiliyor. Online kuryeler bu noktada hem hızlı teslimat hem de sadece sizin paketinizin teslim edilmesi sebebiyle en güvenilir yollardan biri. Kapınıza gelen kurye ile imzaladığınız  sözleşme de güvenilirliği tazeler nitelikte.

3.) Küresel Bir Firma Olabilirsiniz

Eğer Online Kurye şirketi kurmayı planlıyorsanız diğer kargo şirketlerinden bir adım önde başlarsınız! Çünkü yerel kargo şirketleri en fazla birkaç mahallenin kargolarını teslim alabilir. Farklı bir ilçedeki müşteri sizi tercih etmez yakındakileri inceler. Ancak siz Online Kurye Uygulaması için mobil uygulama geliştirir ve müşterilerinizi mobil uygulama üzerinden bulursanız, farklı gönderim alanlarına da hizmet verebilirsiniz. Zamanla hizmet bölgelerinizi genişleterek küresel bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

4.) Gelişmiş Entegrasyon

online kurye mobil uygulaması

Online kurye mobil uygulaması saat gibi işleyen bir sistemdir. Müşteri talep açar, talep kuryeye iletilir, kurye talebi alır, kurye paketi teslim alır, kurye paketi teslim eder ve uygulamadan işi bitirdiğini bildirir. Tüm bunlar sisteme aşama aşama kaydedilir. Teslimat yapıldığında müşteriye otomatik bildirim gider ve ücret alınır. Tüm bunlar gerçekleşirken herhangi bir yöneticinin işe müdahale etmesine gerek yok! Admin olarak sistemden durumları kontrol edebilirsiniz. Ancak ne iş teslim edildiğinde ya da iş talebi geldiğinde kimse ile görüşmenize gerek yok. Bahsi geçen online kurye sisteminde çalışanlar ve müşteriler oldukça basittir.

Online Kurye Mobil Uygulamasına Nasıl Sahip Olabilirim?

Eğer Online Kurye Mobil uygulamasına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit! Uygulama Sepetim tarafından geliştirilen kurye veya taksi tarzında özelleştirilebilen Talep üzerine Taksi & Kurye mobil uygulamasını inceleyebilir. Değişiklikler ve özelleştirmeler için Uygulama Sepetim Geliştiricileri ile iletişim kurabilirsiniz.  Satın aldığınız uygulama tamamen size ve markanıza göre özelleştirilir ardından Google Play & App Store mağazalarında yayınlanır. Yayın içi ayrı bir ücret ödemenize gerek yok geliştiricilerimiz tamamen sizin için uygulamayı hazırlayıp yayın işlemlerini gerçekleştirecektir. Diğer uygulamalarımızı incelemek istiyorsanız uygulama mağazamızı, oyun geliştirmek istiyorsanız oyun mağazamızı inceleyebilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Online Kurye Mobil Uygulamaları ve Özellikleri hakkında kolayca  arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Online Kurye Mobil Uygulamaları ve Özellikleri yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL