Mobil Uygulamalarda Reklam Avantajları Nelerdir? Günümüzde reklamlar her alanda karşımıza çıkmaktadır. İnternette dolanırken, video izlerken, bir makale okurken ya da oyun oynarken sürekli reklamlar ile karşılaşırız. Teknoloji ilerledikçe farklı mecralar popülerleşebiliyor. Popülerleşen bu mecralarda genellikle reklamlar kullanımı artar. Örneğin mobil uygulama kullanımı son birkaç yılda çok fazla arttı, hatta zirveye yerleşti. Bu sebeple reklam vermek isteyen kişiler ilk olarak mobil uygulamaları inceliyor ve mobil uygulamalara reklam veriyor. İnternet kullanımının çok fazla olduğu bu dönemde, reklamlardan para kazanmak isteyen kişiler mobil uygulamaya yöneliyor. Peki, Mobil Uygulamalar neden reklamlar için avantajlı durumda? Mobil Uygulamalarda Reklam Avantajları Neler? Hazırsanız inceleyelim…

Mobil Uygulamalarda Reklam Avantajları Neler?

mobil uygulama

Mobil Uygulamalar hangi kategoride olursa olsun reklam verme yapısına uygundur. Örneğin bir video uygulamasında, video başlamadan reklam verilebilir ya da bir oyun uygulamasında, oyunda bölüm bitince reklam gösterilebilir. Ya da bunlardan farklı olarak bir habere, yazıya, sayfaya herhangi bir alana tıkladığınızda reklam ile karşılaşabilirsiniz. Reklam verme alanlarının geniş olduğu gibi, reklam çeşitliliği de fazladır. Banner reklam, video geçiş reklamı ya da ödüllü reklamlar gibi birçok faklı reklam tipi uygulamada bulunabilir. Tabii avantajları sadece reklam yapısına uygun olmakla sınırlı değil! Dilerseniz detaylıca inceleyelim

1.) Kullanıcı Yoğunluğu

Mobil uygulamadan para kazanmak isteyen kişiler için en önemlisi kullanıcı yoğunluğudur. Çünkü reklam ne kadar fazla kişiye gösterilirse kazanç o kadar fazla olur. Mobil uygulamalar tam da buna uygun yapıda olan bir teknoloji ürünüdür. Son yıllarda kullanıcı sayısı katlanarak artmakta ve uygulama mağazalarına sürekli yeni uygulamalar eklenmektedir. Bu bağlamda mobil uygulama kullanıcılarının fazla olması, uygulama geliştiricileri için büyük bir avantaj sağlıyor.

2.) Düşük Yatırım Maliyeti

Mobil uygulamalar çok cüzi miktarlarla geliştirilebilir. Öyle ki bir ay deneme yapabileceğiniz siteler bile var. Uygulamanızı oluşturduktan sonra, uygulama mağazalarına eklemeniz gerekir, bu konuda Uygulama Sepetim geliştiricileri, abonelerine ücretsiz destek sağlıyor. Bu sayede uygulamanız yayınlandıktan sonra sürekli olarak kazanç elde edebilirsiniz. Birkaç farklı uygulama oluşturmak ve bunların içerisinde reklam ekleyerek yüksek kullanıcı kitlesine ulaşmak, sürekli olarak uygulamadan kâr etmenizi sağlayabilir.

3.) Analiz Raporları

Mobil uygulamalarda reklam kullanımının avantajlarından biri ise detaylı analiz raporlarının görüntülenebilmesidir. Öyle ki siz, AdMob üzerinden oluşturduğunuz reklamı bir mobil uygulamaya bağlayabilirsiniz. Yine AdMob üzerinden detaylı raporları görüntüleyebilirsiniz. Uygulamanızı kullanan kişi sayısını, uygulama mağazaları sayesinde bildiğiniz için raporlar ile karşılaştırma yaparak aktif reklam gösterilen kullanıcı sayısını tespit edebilir ve uygulamanızı bu durumları inceleyerek düzenleyebilirsiniz. Analiz raporları, reklamları fazla kullanarak kullanıcı kayıp edip etmediğinizin verisini de size gösterecektir. Bu sayede reklam sıklığını düzenleyerek uygulamanızı kullanıcı odaklı bir hale getirebilirsiniz.

4.) Özel Reklamlar

stk mobil uygulama

Uygulamanıza AdMob reklamları ekleyebileceğiniz gibi özel reklamlar da ekleyebilirsiniz. Bu bazen bir sliderda farklı bir firmanın reklamını yaparak, bazen ise markaların özel ürünlerini kullanarak yapılabilir. Reklamların gözü yormayan bir yapısı olduğu ve gösterim zorunluluğu olmadığı için daha da etkili olduğu söylenebilir. Video reklamları kullanıcılar genellikle izlemez birkaç saniye içerisinde hemen geçmek ister. Ancak uygulama ile ilgili firmaların ürünleri ve sliderları kullanıcının gözüne batmaz. Bu sebeple kullanıcı bakmaktan rahatsız olmaz. Büyük firmalar bu tarz reklamları sıklıkla vermektedir. Hatta sadece uygulamalarda değil oyunlarda da bunu sağlamanız mümkün! Mobil oyunlar içerisinde herhangi bir karakter yerine firmanın reklamını koymak, ya da bölümlerde ilerlerken binaların üstünde ya da herhangi bir yerde firmanın logosunu kullanmak, kullanıcının reklamı görmesini ve bilinçaltına işlemesini sağlayacaktır. Kullanıcı sayınızı arttırarak büyük firmalardan özel reklamlar alabilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

5.) Kolay Entegrasyon

Uygulamanıza reklamları entegre etmek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Hatta Uygulama Sepetim üzerinden mobil uygulamanızı geliştiriyorsanız sadece Reklam ID’lerinizi girerek uygulamanızda reklamların gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama Sepetim geliştiricileri bu konuda size yardımcı olmakta, Reklam ID’sini nasıl oluşturacağınızı ve nereye eklemeniz gerektiğini söylemektedir. Yardım almak için iletişim sayfasından Uygulama Sepetim’e ulaşabilirsiniz.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama Reklamları ve Mobil Oyun Reklamları hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Mobil Uygulamalarda Reklam Avantajları Nelerdir?” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL