Mobil uygulama sektörü her geçen gün biraz daha genişleyen bir alan olarak internet dünyasının önemli trendleri arasında. Girişimciler, uygulama geliştirme adına ayırdıkları bütçelerle orta vadeli bir yatırım arayışı içerisinde. Bu yatırımlar planlık bir şekilde gerçekleşmediği takdirde ciddi maddi kayıplara neden olabiliyor.

Bir mobil uygulama geliştirmek için kurumsal yollara başvurmanıza gerek yok. Bireysel çalışmalarla bir mobil uygulama tasarlamak mümkün. Sadece düzenli mobil uygulama dersleri alarak uzun vadede başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 6, 12 ya da 24 aylık düzenli periyotlarla alacağınız android uygulama ya da iOS uygulama eğitimleri bireysel çalışmalarla mobil uygulama tasarlamanız için yeterli olabilir. Mobil uygulama geliştirme için 4 önemli aşamayı kullanın.

1. Mobil Uygulama Analizi

Mobil uygulamanızı tasarlamadan önce gerçekleştireceğiniz bir mobil uygulama analizi, başarı oranınızı yükseltebilir. Ayrıca projenizle ilgili istatistikleri gözden geçirebilir, bu sayede sonuç alamayacağınız bir yatırım yapmaktan kurtulabilirsiniz. Uygulamanızın yayınından sonra kullanıcıların uygulamanızın hangi özelliklerini kullandığına, uygulamanıza gerçekleşen erişimlerin sıklığına vb. verilere ulaşabilirsiniz.

2. Rakiplerinizi İnceleyin

Bu aşama oldukça önemlidir. Tasarlamayı planladığınız uygulamanın benzerlerini inceleyerek daha iyi bir tasarım gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ya da rakiplerinizin kullanıcılara sunduğu fırsatları gözlemleyip gerçekçi bir bakış açısıyla projenizi bir süre erteleyebilirsiniz. Bu başarılı olabilmek için alınması gereken zor bir karar olabilir. Eğer tasarımını planladığınız uygulamada herhangi bir rakip göremiyorsanız, büyük ihtimalle doğru yoldasınız demektir. Mobil uygulama tasarımında özgünlük her zaman avantajdır!

3. Hedef Kitlenizi Tanıyın ve Buna Göre Tasarlayın

Hedef kitlesi verileri, bir projedeki en temel ölçütler arasındadır. Hedef kitlenizin davranışlarını görüntüleyerek projenizde belirli değişikler uygulayabilirsiniz. Tasarladığınız uygulamanın başarılı olması bu şekilde kaçınılmaz

Hedef kitlenizi tanıyın ve uygulamanın arayüzlerini buna göre şekillendirin. Aksi takdirde tasarladığınız uygulama, uygulamanın hitap edebileceği hedef kitlenin ilgisini çekmeyecek. Bu durum hedeflediğiniz başarı düzeyine ulaşmanızın mümkün olmayacağı anlamına geliyor.

4.  Mobil Uygulama Testi ve Yayın

”Uygulama Sepetim” tarafından sizlere sunulan avantajlardan yararlanarak tasarladığınız mobil uygulamayı test etmeniz önemli. Uygulamanın birden fazla mobil cihazda kullanılacak olması bu testi zorunlu kılıyor. Uygulama içerisinde yer alan özellikleri ayrı ayrı test edin ve her aşamayı not alın. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığınız takdirde uygulamanızı yayına alabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL