Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü makalemize hoş geldiniz. İster perakende satış mağazası, ister hizmet firması işletiyor olun. Müşterilerinize sizinle. Hızlı ve basit bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan bir mobil uygulama sağlamanın çeşitli avantajları vardır. Bir mobil uygulama, tüketicilerinize işletmenizle etkileşim kurmaları sağlar. Satın almaları ve ağlar oluşturmaları için yeni bir yöntem sunar.

Mobil uygulamanızın amacı ne olursa olsun, etkin bir şekilde çalıştığından emin olunmalıdır. Sektör ve mevzuat gerekliliklerine uygun olduğundan ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sağladığından emin olmak isteyeceksiniz. Başarılı olmak istiyorsanız, mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsünü dikkatle takip eden bir ekiple çalışmak çok önemlidir.

Bir mobil uygulama geliştirmeye karar vermeden önce, mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalısınız. Mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsü birkaç aşamadan oluşur. Prosedüre başlamadan önce, her adımı anladığınızdan emin olun.

Uygulama geliştirme sürecinin her aşamasında, uygulama geliştirme ekibiniz tüm önemli paydaşlara danışacak ve ortaya çıkan endişeleri ele alacaktır. Uygulamayı planlama ve test etmekten uygulamayı yayınlamaya ve sürdürmeye kadar her adım, onu olabildiğince iyi hale getirmek için kritik öneme sahiptir. İşte uygulama geliştirme sürecindeki altı aşamanın her birinin dökümü.

 1- Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü planlama

Bir uygulamadan neye ihtiyacınız olduğuna dair bir fikir edinmek için, mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsünün ilk aşamasında pazardaki konumunuzu ve rakiplerinizin uygulamalarını araştırırsınız. Bu iki şekilde gerçekleştirilebilir: iş analizi ve mobil strateji yoluyla. Bir bütçeye karar vermenize ve bütçenizi yönetmenize yardımcı olması için, mobil uygulamanın malların değerini ve yatırım getirisini (ROI) değerlendirmek için iş analizini kullanabilirsiniz. Ürünleriniz veya hizmetleriniz için pazarı analiz eder ve mobil stratejinin bir parçası olarak kullanıcı kişilikleri oluşturursunuz. Ayrıca, mobil uygulamanız için işinizi büyütmenize yardımcı olacak kapsamlı bir reklam stratejisi ve stratejileri geliştirmelisiniz.

2-Sistem Tasarımı ve Uygulama Mimarı

İkinci aşama, ihtiyaç duyacağınız teknik öğelerin türüne karar vermek gerekir. Ve ilerlemenizi takip etmek için kapsamlı bir strateji oluşturmaktır. Normalde teknik bir yazarın işi teknik dokümantasyon üretmektir. Bu belge, uygulamanızın işlevselliğini açıklar ve gelecekte nasıl değişiklik yapacağınızı özetler.

Açık bir kılavuzu varsa, insanlar yazılımınızı daha kolay kullanabilirler. Ayrıca programın bölümlerinin gelecekteki projelerde yeniden kullanılmasını kolaylaştırır. Şirketinizin ürünlerinin kontrolünüz altında kalmasını garanti etmek için evrakları da kullanabilirsiniz.

3-Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü prototip oluşturma

Mobil uygulama geliştirme yaşam döngüsünün bu aşamasında gelecekteki uygulamanın görsel bir tasviri oluşmaya başlar. Uygulamanın taslağı: Bu size uygulamanın nasıl görüneceği, nasıl çalışacağı, kaç sayfaya sahip olacağı ve sayfaların birbirleriyle nasıl etkileşime gireceği hakkında iyi bir fikir verecektir. Uygulama dış görünümleri oluşturun: Bitmiş uygulamanın nasıl görüneceğini görmek için tüm çerçeveleri bir araya getirin.

4- Geliştirme

Bir mobil uygulamanın oluşturulması genellikle iki bölümden oluşur: API’ leri ve iş mantığını içeren ön uç ve arka uç. Mobil uygulamalar için ön uç geliştirme. Bu genellikle bir mobil uygulamanın geliştirilmesi olarak düşünülür. Bu, çeşitli mobil düzenler için ekran tasarımını ve arka uçla uygulama ekranı bağlantısını kapsar. Amaç, çeşitli cihazlarda iyi çalışan ve kullanıcılara anlamlı bir deneyim sunan bir uygulama geliştirmektir.

Arka uç API’ lerinin geliştirilmesi: Projenin bu bölümü sunucu ve veri tabanı ile ilgilidir. API katmanının yanı sıra iş mantığı, veri depolama ve alma, arka uç geliştirmenin bir parçasıdır.

5- Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü kalite Kontrol

Firmanız tüketicilerine bir şey sunmadan önce, bunun etkili bir şekilde çalıştığından emin olun. Ve onlara fayda sağladığından emin olmak istersiniz. Bu adım sırasında, müşterinizin bilgilerinin güvende olduğundan emin olmak için güvenlik testi yapmalısınız. Düşük seviyeli kaynak testi, internet bağlantısı veya pilin düşük olması gibi cihaz tam kapasitede çalışmadığında uygulamanızın nasıl performans gösterdiğini belirler. Uygulamanın düzgün şekilde çalışmaya devam edeceğinden emin olmak istiyorsunuz.

6-Yayın

Yayın bölümü son bölümdür. Müşteri tabanınıza yayınlamadan önce uygulamanın düzgün çalıştığından emin olmak istiyorsunuz. Android uygulamaları Google Playstore’ da yayınlanırken, Apple iOS uygulamaları Apple iTunes App Store’ da yayınlanır. Her iki uygulama mağazasında, uygulamaların belirli yasalara ve düzenlemelere uymasını garanti eden standartlar vardır.

Sonuç

Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü Makalemizin sonuna geldik. Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Birçok insanın çalışması ile zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepetim.com/

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Mobil Uygulama Geliştirme Döngüsü” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

 

SOSYAL MEDYADA BİZ

 
 
https://uygulamasepetim.com/uygulama-sepetime-nasil-uye-olurum/
https://www.instagram.com/uygulamasepetimm/
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_5.gif
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_3.gif

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL