Mobil Uygulama Fikirleri…Siz de teknolojinin gelişiminden faydalanan her işletme gibi mobil uygulamaların gücünü kullanmak istiyorsunuz. Fakat nasıl bir mobil uygulama kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. İlk bakışta mobil uygulama fikirleri konusuna göz atmak sizin için karmaşık gelebilir ve seçim yaparken zorlanabilirsiniz.

Daha önce yapılmamış bir mobil uygulama yapma fikriniz varsa, bu fikrin işe yarayıp yaramayacağını, sevilip sevilmeyeceğini ve ortaya çıkacak riskleri de düşünmeniz gerekiyor. İsterseniz, size yeni mobil uygulama fikirleri verecek ve bu fikirleri hayata geçirmenize yardımcı olabilecek bu yazımızı okumaya devam edin.

Mobil Uygulama Geliştirmenin Önemi Nedir?

Halihazırda sizinle çalışna müşterilerinizi tutmak, yeni müşteriler kazanmak, sürekli gelişen tenolojiye ayak uydurmak ve farklı çözümler sunmak bir mobil uygulamanın size verebileceği şeylerden sadece birkaçıdır.

Mobil uygulamanın size verdiklerinden hangisi sizin için önce gelirse gelsin, hitap ettiği kitlenin işine yarayacak bir uygulama düşün

mobil uygulama fikirleri

meniz gerekiyor. Kitlenize bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız, kullanıcılarınıza gerçekten fayda sağlayan, pratik bir şekilde kullanabilecekleri ve hayatlarını kolaylaştıran uygulamalar geliştirmenizde fayda var.

Kullanıcılarınız İçin Nasıl Bir Uygulama Geliştirmeniz Gerekiyor?

Sizinle çalışan müşterilerinizin daha fazla satın almasını sağlayacak indirim ve kampanyaları anında ulaştırabileceğiniz bir uygulama mı, anında ürün satın almaya yönlendirecek bir uygulama mı ya da daha fazla tanınmanızı sağlayacak olan, kullanıcılarınız ihtiyaçlarını karşılayan bir uygulama mı markanız için daha faydalı olacak?

Sektörünüzün Durumu Ne?

Sektörünüzde beklenen yenilikler var mı ? Taleplerin artış eğişimi ne yönde? Yeni gelişen sektörlerde yeni oluşumlar ve yatırımlar umut vaat ediyor. Kullanıcıların tüketim alışkanlıkları değiştiğinde sektörlerin de kendi içlerinde değişmeleri gerekiyor. Şuan olduğunuz konumdan genele baktığınızda ileri dönük nasıl kararlar almanız gerektiği konusu kolaylaşabiliyor.

Bu seçimlerden birini yaparken hangi hedefe öncelik vermeniz gerektiğini ve bu uygulamadan ne beklediğinizi düşünmelisiniz. İşte size yol gösterebilecek birkaç mobil uygulama fikri:

mobil uygulama

1- Rezervasyon Uygulaması

Dışarıda yemek yemeye son anda karar verenlerin bile yer ayırttırabilmesini sağlayan bu uygulama, yakın konumlarda bar ve restoranlar hakkında bilgiler sunuyor. Son dakika karar verenler için son derece kullanışlı olan rezervasyon uygulaması, rezervasyon yapılmasını oldukça kolaylaştırıyor.

2- Sağlık Takibi Uygulaması

Çoğu kişi gerek zaman ayıramadığı ve ya unuttukları için sağlık kontrollerini aksatabiliyor. Fakat anlık olarak bir sağlık sorunu olunmasa bile düzenli olarak doktora görünülmeli. Sağlık alanında yeni mobil uygulama fikirleri bu durumu düzeltebilir. Doktorunuzun numarası uygulamada kayıtlı olacak ve randevunuz geldiğinde size mesaj bildirilecek. Bu sayede sağlık kontrollerinin unutulma şansı düşecek.

3- Aşçılık Uygulaması

Bu listedeki belki de en yaratıcı fikir olan aşçılık uygulaması, diğer yemek uygulamalarından farklı olarak size sadece yemek tarifi sağlamak yerin elinizdeki malzemeler ile ne yapacağınızı gösteriyor. Bu sayede kullanıcı, evindeki sınırlı malzemeler ile yapabileceği en iyi yemeği hazırlayabilir.

4- Tasarım Uygulaması

Odalarınızı her zaman doğru ve uyumlu eşyalarla dekore etmeniz kolay değildir. Bu yeni tasarım uygulamasıyla sadece düzenlemek istediğiniz odanın fotoğrafını yükleyerek farklı eşyalar ve tarzlarla odanızın nasıl görüneceğini önceden görebilirsiniz. Ayrıca uygulama içinden sadece eşyaları odanızda görüntülemekle kalmayıp bu eşyaları satın alabileceğiniz en yakın mağazaları da görebileceksiniz.

5- Park Yeri Uygulaması

Yakın konumlardaki boş park yerlerini harita yardımıyla bulabilen bir mobil uygulama araç yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde oldukça kullanışlı olacaktır. Araç kullanımın bu kadar arttığı günlerde park yeri bulma uygulaması fikri ilaç gibi olacaktır.

6- Afet Yardımcı Uygulaması

Gittiğiniz bir yerde daha önce karşılaşmadığınız ya da ne yapacağınızı bilmediğiniz bir doğa olayı yaşarsanız size ne yapılmasını gösterecek bir mobil uygulama tam anlamıyla hayat kurtarabilir.

7- Toplu Taşıma Uygulaması

Daha önce gitmediğiniz bir yerde ulaşım için toplu taşımaları kullanmanıza yardımcı olacak bir uygulama. Yolculuk yaparken toplu ulaşımın en ucuz ve hızlı yolunu bulacak bu uygulama oldukça kullanışlı olacaktır.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde WordPress Mobil Uygulama yöntemlerine kolayca ulaşabilir ve geliştirici arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. %45’e varan indirimlerimizden yararlanmak için Hazır mobil uygulamalarımızdan satın alabilir veya sorularınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda “WordPress Web Sitesi ile Mobil Uygulama Yapmak” konusunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL