Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazandırır? Mobil oyunlar günümüzün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Günümüz dünyası tüm teknolojik gelişmeler akıllı telefonlar üzerinden insanların kullanımına sunulmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar, dünyadaki çoğu insan için ortak cihazlar haline geldi. Çeşitli kullanımlarla en popüler olanlardan biri oyun oynamaktır. Aslında, insanlar telefonlarını kullanırken zamanlarının yaklaşık %43’ünü oyun uygulamalarına harcıyor. Yeni bir akıllı telefon satın alırken, kullanıcıların %62’si sahip olduktan sonraki ilk hafta içinde bir oyun uygulaması yükleyecektir. 2021 itibarıyla mobil oyun, PC veya konsol oyunlarından daha fazla oyun geliri sağlıyor. Çoğu mobil oyun aslında ücretsiz olduğu için çoğu kişi için bu gerçek oldukça kafa karıştırıcı görünüyor. Bununla birlikte, mobil oyun yaratıcılarının para kazanmasının çeşitli yolları vardır. Bugün sizlerle Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazandırır? Makalemizin önemli 3 başlık halinde inceleyeceğiz. O zaman hazırsanız başlayalım mı? Hadi gelin birlikte inceleyelim.

1- Mobil Oyunlar Popülerlik

Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazandırır? Makalemizin ilk alt başlığına hoş geldiniz. Neden popülerlik önemli bir düşünelim. Popüler uygulamalar mobil oyunlar para kazanma ciddi öneme sahip bir konudur. Kendimden örnek vermek istiyorum. Ben bir uygulama kullanacaksam herkes tarafından popüler olmasını isterim. Bana göre ne kadar çok popüler ise o kadar çok müşterisi vardır. Mobil uygulamalar mobil oyunlar gibidir. Her sene gündem olan oyunlar geliştiriliyor. Birçok insan popüler oyunlar oynar ve bağımlılık yapar. Hepimiz dünyaca ünlü mobil oyunlar oynuyoruz. Saatlerimizi zamanımızı mobil oyunlara harcıyoruz. Sonuç itibariyle mobil oyunlar popüler oldukça müşteri sayısı gittikçe artar. Popülerlik konusunu anlatmaya çalıştık. Dünyaca ünlü popüler mobil oyunlara örnek verelim. Call of Duty: Mobile, Fortnite, etc….

2- Mobil Oyunlar Ödeme

Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazanılır? Makalemizin ilk alt başlığında ödeme başlığını görüyoruz. Mobil oyunların para kazandığı, diğer mobil oyunların ise abonelik hizmetleri yoluyla ödeme topladığı bir yöntemdir. Oyuncular oyunu oynamak için aylık bir ücret ödemelidir. Bu, özellikle günümüzün popüler çok oyunculu çevrimiçi oyunları geçerlidir. Bu yöntem kullanılırken, oyun trendlerinin sürekli değiştiği mobil oyunlar için tipik olarak tercih edilen yöntem değildir. Elbette, mobil oyunların gelir elde etmesinin en bariz yolu, oyuncuların peşin ödeme yapmasını zorunlu kılmaktır. Bunlar, tek seferlik ödeme yapıldıktan sonra indirilebilir oyunlar olacaktır.

3- Mobil Oyunlar Güvenlik

Güvenlik, mobil oyunların müşteri çekerken önemli olan bir başka yönüdür. Güvenlik ile ilgili açıklama yapalım. Gizli bilgilerinin ve finansal verilerinin güvende olduğunu bilmek. Günümüzde oyuncular için hayati önem taşımaktadır. Mobil oyun siteleri ayrıca inceleyelim. Yeni müşteriler çekmek için web sitelerinde oyun oynamayı daha da teşvik eden promosyonlar sunar. Aynı zamanda sadık müşterileri çekmek için de teşvik eden promosyon sunar.

4- Mobil Oyunlar Mikro dönüşümler

 Mobil oyunların para kazanmasının bir yolu, uygulama içi satın alımlar sunmaktır. Bunlar, bir kişinin oyun oynamasını geliştirebilecek sanal geliştirmeler içindir. Bu geliştirmeler, kişinin oyun avatar kullanabileceği ekstra seviyeler, kozmetik görünümler ve özel donanım gibi öğeleri kapsayabilir. Diğer oyunlar, oyuncuların özel ayrıcalıklar veya öğeler satın almak için oyun içinde kullanmak üzere para birimi satın almalarına bile izin verir. Bazı oyunlarda oyunculara yalnızca belirli sayıda can verir.  Oyun bittikten sonra oyuncular oyuna devam etmeden önce belirli bir süre geçmesini beklerler.

Başarılı mikro işlemlerin anahtarı dengedir. Oyun tasarımcıları, oyuncuların onları satın alma zorunluluğu hissetmediğinden emin olmalıdır. Öte yandan, uygulama içi satın almanın bir oyuncuya diğerlerine göre çok büyük bir avantaj sağlamamasına dikkat edilmelidir. Bazı mobil oyunlar, bu uygulama içi satın alma işlemlerinin tasarlanması için yeterli düşünce yapılmadığı için başarısız oldu. Başarılı uygulama içi satın alımların da bunlarla ilişkili makul bir fiyat etiketi vardır. Bazen bir dolardan az veya sadece birkaç dolar olabilirler. Pek çok oyuncu kredi kartı olmayan küçükler olduğundan, birçok oyun şirketi bu satın alma işlemleri için satın alınabilen ve bir kişinin mobil oyun hesabına yüklenebilen hediye kartları verir.

5- Mobil Oyunlar Reklam

Mobil oyunların para kazanmasının bir başka yolu da reklamcılıktır. Oyuncular belirli ürünlerin reklamını yapan videoları izledikleri sürece birçok oyun ücretsizdir. Videoyu izlemek, oyuncuya oyunun devam etmesini sağlar, ancak aynı zamanda sunulan ürün veya hizmetten reklam geliri de oluşturur. Mobil oyun oynamadan önce, oyuncu demografisini hedefleyen reklamlar esas olarak Xbox veya PlayStation odaklanıyordu. Bununla birlikte, mobil oyuncular, reklamların daha çeşitli bir tüketici grubuna ulaşmasını mümkün kılan geniş bir demografi yelpazesini geçiyor.

Sonuç olarak, mobil oyunlarda reklam vermek, ürünlerini veya hizmetlerini sergilemek isteyen birçok kişi için oldukça çekici hale geldi. Teknoloji ilerledikçe, reklamcılık yöntemleri de onunla hareket eder.

6- Reklam Türü

Mobil oyunlarda yaygın olarak bulunan diğer bir reklam türü bir görüntülü reklam gibi sürekli görüntülenmek yerine aralıklarla ortaya çıkan geçiş reklamıdır. Oyuncuların seviyelerde hareket ettiği oyunlar, oyun sırasında doğal bir molada ortaya çıkan ve oyun devam etmeden önce izlenmesi gerektiği için kullanıcıların bölünmemiş ilgisini çeken geçiş reklamları için idealdir. Hatta bazı reklamlar onlarla teşvikler bile sunar, yani bir reklamla etkileşime girdikten sonra oyuncunun özel bir teklif alabileceği anlamına gelir. Bunlar oyun para birimini veya bir bonus içerir. Mobil oyunlarda bulunan başka bir reklam türü, oyunun kendisine çok daha fazla yerleştirilmiştir. İçerik reklamlarında genel video oynatma gerçekleşir. Video oynatma süreleri genelde en az 5 saniye sürer. Bu nedenle video oynatma reklam türleri ciddi kazançlar sağlar.

Sonuç

Şimdi sonuç bölümüne geldik. Mobil uygulamalarda Nasıl Para Kazandırır? Makalemizin sonuna geldik. Mobil uygulamalar hayatımızın her yerinde var. Cep telefonu hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Mobil oyunların geleceği parlak görünürken, Mobil cihazların geleceği genişledikçe devam eder. Belki reklam verenler, tüketicileri yeni ürün ve hizmetlere bağlamak için yeni yollar bulacaktır. Mobil oyunlar bilgisayar oyunlarına göre iyi performans gösterir.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Oyun hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Mobil Oyunlar Nasıl Para Kazandırır?” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

SOSYAL MEDYADA BİZ

 
 
https://uygulamasepetim.com/uygulama-sepetime-nasil-uye-olurum/
https://www.instagram.com/uygulamasepetimm/
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_5.gif
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_3.gif

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL