işletmeler-için-mobil-uygulama

işletmeler-için-mobil-uygulama

İşletmeler için iyi bir mobil uygulama hangi özelliklere sahip olmalı?

Teknolojinin hızla gelişmesi, çağa ayak uydurmayı gerektirir. Bir yandan teknolojik hıza ayak uydurmaya çalışırken, diğer yandan da yoğun iş temposu içerisinde, bütün işlerin kolayca çözülmesini beklemekteyiz. Bu kolaylığı sağlayacak ve size kısa sürede hem müşteri kazandıracak hem de satış yapmanızı sağlayacak olan tek şey mobil uygulamadır. Mobil uygulamalar sayesinde, bir işletme sahibi olarak, müşterilerinizin yıllarca aktif şekilde uygulamanızı kullanmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde E ticaret sitelerinin artmasıyla beraber, çok fazla işletmenin mobil uygulamaya geçtiğini görmekteyiz. Ayrıca, sosyal medya aracıyla da işletmeler daha aktif ve güncel olarak, uzun ömürlü kalabilmektedir. Herhangi bir işletme sahibi olarak, mobil uygulamaya geçtiğinizde, uygulamanın size çok fazla getirisi olduğu göreceksiniz. İşletmeler için en iyi uygulama hangi özelliklere sahip olmalı, sizin için bunları listeledik.

Sade ve anlaşılır olmalı

Öncelikle mobil uygulamada ilk görünen sayfanın ara yüz kısmıdır. Web tasarımından farklı olarak, daha küçük ekranlarda sunum yapılacağı için, tasarım olarak çözünürlüğü yüksek ve sade olacak şekilde tasarlanmalıdır. İşletmeler için en iyi mobil uygulaması olabilmesi içinse, işletmenin özelliğini taşıyacak şekilde bir uygulama olması gerekmektedir. Mesela bir kafe işletiyorsanız, uygulamanızdaki kullandığınız fontlar, fotoğraflar veya videolar, yerleşim ve görünüm olarak karışık görünmemelidir. Basit bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlanan uygulamalar, her kullanıcıya hitap edeceği için, uzun süre kullanımı devam edecektir. Mobil uygulamada sadelik, çok sayıda kişiye ulaşmak önemlidir.

İhtiyaçları karşılayabilmeli

Mobil uygulama kullanıcılarının her biri farklı ihtiyaçları doğrultusunda, birçok uygulamayı kullanmaktadır. Mobil uygulama kategorileri incelendiğinde, her kategoriden fazlasıyla uygulama ile karşılaşmaktayız. Bu kadar uygulamanın hepsi aktif şekilde kullanılıyor mu? Genel olarak bakıldığında, çoğu uygulama bir kere olsun indirilmezken, kimisi de indirildikten sonra hemen silinmektedir. Bunun nedeni gayet basit. İşletme olarak, yapılan mobil uygulama özelliğinin, düzenli aralıklarla takip ve güncellemelerinin yapılması gerekmektedir. Mobil uygulama kullanıcısı, indirdiği uygulamada güncellik ve kendi işletmesine uygun işlevsel özellikler istemektedir. Bu ihtiyaçlar doğru şekilde karşılanmadığı takdirde, kullanıcı uygulamayı kaldırmaktadır.

Düzenli olarak güncellenmeli

Şirketinizin logo ve yazı fontu gibi unsurlarında, genel hatlarıyla şirketinizle uyumlu şekilde yapılan tasarımlarla, mobil uygulamasına geçebilirsiniz. Firmanızın renkleri ve yazı karakteri, firmadan kopuk olmayacak şekilde, sade bir ara yüz ile tasarlanarak, müşterileri sayfanıza yönlendirebilirsiniz. İnsanlar bütün her şeyi android işlemci telefonlarla çözdükleri için, pazarlama ve reklam konusunda, bütün işletmelerin mutlaka kullanması gereken bir uygulamadır. Aynı sektörde rekabetin olduğu bu zamanda, mobil uygulama özelliğine verdiğiniz estetik görünüm ve sektörünüze hitap eden kolay kullanım imkânlarıyla, müşterilerinizin vazgeçilmezi olabilirsiniz. Mobil uygulamada kullanılan bir animasyon veya videonun kolay yürütülebilir ve çözünürlüğünün yüksek olması gerekmektedir. Kullanıcı uygulamadaki videoyu açmakta sorun yaşıyorsa veya video güncellenmemişse, izlenme ve indirilme sayısı giderek düşecektir.

Kısa sürede geri dönüş sağlamalı

İşletmeler için iyi bir uygulamada güvenlik önemlidir. E ticaret içerikli bir sayfada, mobil uygulama kullanıcıya kısa sürede geri dönüş yapabilecek hızda olmalıdır. Online yapılan işlemlerde, kısa süre içinde çözüm ve geri dönüş gerçekleşmelidir. Çoğu kurumsal firmanın mobil uygulamalarda yer aldığını görmekteyiz. Şirketler kendilerine ait mobil uygulamalarla, kullanıcıya kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer kolaylık sağlayıcı ve kullanıcıyı memnun edici bir mobil uygulamanız varsa, kullanıcı sayısı zamanla artacaktır. Verimli bir işletme olmak ve aktif olarak mobil uygulama kullanıcı sayısının artmasını istiyorsanız, kullanıcıya güvenilir bir uygulama sunmanız gerekmektedir. Kullanıcı mobil uygulamayı telefondan kaldırmadan, uzun süre kullanabilmelidir. Bunun için kullanıcıların ihtiyaçlarını ve isteklerini göz önünde bulundurmak gerekir.

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL