Güzellik Salonu Mobil Uygulaması (Randevu Modülü) nedir? Çok değil, 20 sene öncesine kadar spa hizmetleri ve güzellik salonları zengin insanların kullandığı alanlar olarak betimlenir, sadece büyük ve işlek caddelerde bulunurdu. Ancak günümüzde güzellik salonları ve spa merkezleri her caddede, bazı bölgelerde her sokakta bulunur hale geldi. Geçmiş yıllara baktığımızda, insanlar zaman içinde bilinçli olarak güzellik merkezlerine ve kişisel bakıma olan bütçelerini bir hayli arttırdılar. Günümüzde insanlar, güzelliklerine ve bakımlarına daha konsantre ve bağımlı hale gelmiş durumda. Yılları geçtikçe kişisel bakım merkezleri çok daha fazla popülerlik kazanmakta.

Özellikle salon ve spa işletmeleri için uygulamaların ve web sitesinin keşfedilmesi ile salon ve spa endüstrisinde servis randevu rezervasyonlarının da önemi bir hayli artmıştır. Hayatı kolaylaştıracak ve işinizi ön plana çıkaran teknoloji, spa işletmesi için randevu rezervasyon uygulaması geliştirmesi ve salon işletmesi için randevu rezervasyon uygulaması gelişimi için salon randevu rezervasyon web sitesi geliştirme ve spa randevu rezervasyon web sitesi geliştirmeyi sürdürerek yapılabilir. Yine de son birkaç yıl göz önünde bulundurulduğunda mobil uygulamaların web sitelerine göre daha çok tercih edildiği görmek mümkündür. Peki, Gerçekten Güzellik Salonlarına Mobil Uygulama Gerekli mi?

randevu modülü mobil uygulaması

Güzellik Salonlarına Mobil Uygulama Gerekli mi?

Salon ve Spa, sürekliliği olan bir endüstridir. Saç tıraşı, masaj, pedikür ve manikür gibi hizmetler sıkça ihtiyaç duyulduğu gibi kabul edilir. Rekabetin ön planda olduğu bu meslek grubunda diğer salonlardan farklı olduğunu yansıtmak kullanıcılar için çok önemlidir. Günümüzde, birçok güzellik ve kuaför, müşterilerine uygunluk durumuna ulaşmalarına, randevularını almalarına ve yardım için bir uzmana danışmalarına yardımcı olan çevrimiçi bir planlama ve rezervasyon çözümü vermeye başlamıştır.

Müşterilerinize mobil uygulamaya erişim sağlayarak, kurumsal profilinizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi sağlarsınız. İşletmeniz için özel bir mobil uygulama, daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olabilir, tekrarlanan iş ve müşteri tutma gücünün kilidini açar. Kaplıcalar ve salonlar gibi küçük işletmeler için, bir mobil uygulama müşterilerle bağlantı kurmanın en kolay yoludur ve yeni pazarlama kanalları açılmasını sağlar. İyi bir kuaför uygulaması etkili bir şekilde işletme maliyetini artırmak için harika özelliklere sahip olmalıdır.

Güzellik Salonu Mobil Uygulaması (Randevu Modülü) Özellikleri

1.) Mobil Rezervasyonlar

Bu özellik sayesinde müşteriler, dahili takvimler aracılığıyla doğrudan mobil rezervasyonlara erişebilirler. Bu aynı zamanda personelinizin telefonda meşgul olmamasını ve müşteri ile ilgilenmesini sağlar. Müşteri açısındansa, özellikle aramakta tereddüt ettikleri takdirde, randevu almalarını kolaylaştırır. Son zamanlarda mobil uygulamaların gelişmesi ile birlikte kullanıcılar telefonla uğraşmak istemiyor ve mobil uygulaması sayesinde işletmeden kolayca randevu almayı tercih ediyor. Bunun en güzel örneğini yiyecek sektöründe görebilirsiniz.  Bu özellik ayrıca, randevular planlandığında müşterilerin e-posta yoluyla bildirim almalarını sağlar. Uygulamanızda bu özelliğe sahip olmak, kolay randevu yönetimi sağlamada yardımcı olabilir ve daha fazla müşteri rezervasyonu yapmanıza ve randevuları arttırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, randevu için isteğe bağlı bir ön taahhüt ücreti uygular.

2.) Sadakat Kartı

mobil uygulama yap

Bu muhteşem özellik her zaman kullanıcıların favorisidir. Ayrıca müşterilerin, rakiplerinize göre sizi seçmeye teşvik etmenin bir yoludur. Salon uygulamasındaki bu özellik, örneğin iki manikür satın alana bir pedikür hakkı bedava gibi mobil bir sadakat programı sunmanıza olanak tanır. Ürün satışlarınızı daha da artırmak istiyorsanız, müşterinize ücretsiz bir ürün sağlayan 5 + 1 kart yapabilirsiniz (şampuan, saç spreyi, saç kremi, saç maskesi.) Bu özellik sayesinde, kullanıcının kupon etkinliğini kolayca yönetebilirsiniz. Kullanıcılarınıza sizi tercih etmeleri için özendirici teklifler verin ve en sadık kullanıcılarınızı daha iyi ödüllendirmek için farklı seviyelerde avantajlar yaratın. Bir sadakat kartı oluşturmadan önce salonunuzun hedeflerine odaklanmayı unutmayın. Ücretsiz hizmetler sunarak (saç kesimi, pedikür, saç boyası ve manikür) veya ücretsiz ürünü sunarak daha yüksek bir sadakat ve iade oranı elde edecek misiniz? Sadakat kartlarınızı sonlandırmadan önce her iki seçeneği de göz önünde bulundurun, çünkü ikisine de ihtiyacınız olabileceğini asla bilemezsiniz. Sadakat kartlarının daha güçlü bir müşteri oluşturmak ve karı artırmak için uzun vadeli bir stratejinin bir parçası olduğunu unutmayın. Zamanla ve sabırla faydaları göreceksiniz!

3.) Anlık Bildirimleri Kullanarak Özel teklifler Sunmak

Anlık bildirimler, kullanıcılarla iletişimde kalmanıza yardımcı olan bir bildirim sistemi uygular. Özel promosyonlar, etkinlikler, fırsatlar ve tekliflerle ilgili etkinlikleri sürmenizi sağlar. Müşterilere kolay güncellemeler ve önemli bilgiler sağlar. Anlık bildirimleri yerinde kullanmak çok önemidir. Çok fazla kullanmak kullanıcıları sıkabilir. Çok az kullanmak ise kullanıcıların kampanya ve tekliflerden haberdar olmamasına sebep olabilir. Bu özellik sayesinde, Android, iOS, Twitter ve Facebook’ta bildirimlerinizi yönetebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz bir diğer özellik ise, müşterilerin bulundukları yerde uygulamaya girdiklerinde kilidini açtıkları GPS kuponları sunabilmenizdir. Sadece işinize eğlenceli bir boyut katmaz, aynı zamanda sadece salonunuzu ziyaret ettiği için müşterileri ödüllendirir.

4.) Stil Kütüphaneleri

İster kabul edin ister etmeyin, ünlülerin kestirdiği saç tiplerini taklit etmeyi seviyoruz. Sevilen ünlüleri yeni bir saç kesimi ile gören hayranları, aynı modeli yaptırmak için güzellik salonlarına akın ediyorlar. Ünlü takıntısı her zaman yüksek bir eğilimdir ve salonlar için bir fırsattır. Kullanıcılar, her zaman yeni saç görünümünün avantajını kaçırmamaya özen gösterir. Uygulamanıza heyecan verici özellikler tanıtabilirsiniz. Stil Kütüphaneleri ekleyerek ünlü saç modellerini ekleyip kullanıcıları salonunuza çekebilirsiniz. Bu sayede devamlı kullanıcılarınızın aksine yeni kullanıcılar kazanabilirsiniz. Güzellik Salonu Mobil Uygulamasını (Randevu Modülü) sadece randevu almak için değil, bu tarz kullanıcıları uygulamanıza çekecek özellikler de ekleyebilirsiniz.

5.) Haftanın Popüler Saç Kesimi

Bu özellik sayesinde çok sayıda popüler saç stilini görüntüleyebilirsiniz. Stil kütüphanesinden farklı olarak bu özellik daha çok kullanıcıların saç modelini değiştirmeye teşvik etmektir. Popüler bir resim yükleyin; stil ve saç kesiminin ayrıntılarını ve türünü açıklayın. Yüz kesimlerine göre saç şekillendirme ipuçlarını sunun. Ekstra millere gidin, müşterilerinize ilham verin, onları içeri girmeye ve yeni bir şeyler denemeye teşvik edin. Daha fazla müşteri çekmek için sosyal medya yayınınıza fotoğraflı bir etiket ekleyin.

6.) Blog Yazıları

Siz bir profesyonelsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile kullanıcılara tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Özel olaylar ve düğünler, özellikle kadınların öne çıkması gereken alanlarda onlara tavsiyede bulunabilirsiniz. Kızlar her zaman eğlenceli, alışkan kesimler ve yeni kıyafetler arıyorlar. Saç şekillendirme önerileri ve saç görünümüyle ilgili tavsiyeler içeren haftalık bir blog yazısı yazarak kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar blog yazılarınızı beğendiği takdirde sürekli uygulamanızı takip edecektir.

7.) Randevu Hatırlatıcıları

Her salon bu özelliği kendi uygulamasına dahil etmelidir. Bu muhteşem özellik sayesinde, mevcut müşterilerinize düzenli randevuları hatırlatmaları gönderebilirsiniz. Akıllıca ve proaktif davranın; Başka bir salonu ziyaret ederek işinizi etkileyebilecek müşteri segmentini kolayca elde edebilirsiniz. Tam bir adanmışlıkla, yıllık gelirinizi arttırmanıza yardımcı olacak daha fazla randevu alabilirsiniz. Randevu hatırlatıcılarını isteğinize göre( 30 dakika, 1 saat, 2 saat, 3 saat, veya 24 saat, ) belirleyebilirsiniz. Eğer bir kullanıcının unuttuğu randevuyu sizin bildirimleriniz sayesinde hatırlarsa uygulamayı asla telefonundan silmeyecektir. Rakiplerinizin önüne geçmek ve kullanıcı deneyimini arttırmak için randevu hatırlatıcılarını kullanmayı unutmayın

Mobil Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

güzelik salonu mobil uygulaması

Randevuları Yönetme ve Zamanlama

Planlama ve uygulama bu noktada çok önemlidir. Mobil uygulamanızdan randevu alan ve ilk kez salonunuza gelen bir kişinin öncelikle dikkat edeceği şey zamanında işi yapıp yapmadığınızı görmek olacaktır. Sonuçta mobil uygulamanız sayesinde sizi keşfetmiş ve diğer salonlardan farklı olduğunuzu düşünüyor! Eğer ilk kez salonunuza gelen bu kullanıcıyı randevu saati geçtikten sonra işlemini yaparsanız, bakımdan memnun kalsa da güvenini kaybedecektir. Sonuçta “Saçın güzel olmuş nerede yaptırdın?” diye soranlara “… Salonda yaptırdım. Randevu aldım yarım saat beklettiler” de diyebilir. “… Salonda yaptırdım. Randevu alıp gittim  hemen aldılar” da diyebilir. Kullanıcı deneyimini yüksek tuttuğunuz takdirde markanızın duyulması çok daha kolay olacak ve haliyle müşterilerinizi de arttırabileceksiniz. Kullanıcıları salonunuza çekmek için 1 saatlik işi yarım saatte yaparım vaadi ile ümitlendirmeyin, sonunda çok daha zararlı çıkabilirsiniz!

Müşterileri Elde Tutmak

Önemli nedenlerden biri müşterilerin elde tutulmasıdır. Salonu gibi işletmeler sürekli ihtiyaç duyulan işletmelerdendir( özellikle kadınların!). Bu sebeple salon sahipleri müşteriyi salona çekmekten çok müşteriyi elde tutmaya odaklanmalıdır. Ayrıca salon ve spa işletmelerinin çoğu müşteri verilerini koruyamamaktadır. Aslında, Salon ve Spa işletmelerinin çoğu müşteri ayrıntılarını bile bilmiyor. Oysa bazı nedenlerden dolayı Salon dükkanının veya bir Spa Merkezinin taşındığı açıkça belliyse, işletme kendi kimliğini kaybeder ve yeni bir yerde yeni bir işletme olarak başlar. Mobil uygulamanız sayesinde müşteri verilerine kolayca ulaşabilir, onlara bildirim gönderebilir ve taşındıysanız bile uygulamanız sayesinde kayıtlı herkese mesaj gönderebilirsiniz.

Tanıtım

Marka bilinirliği çok önemlidir. Salon veya spa gibi alanlar yüksek rekabet ortamlarıdır. Rakiplerinizin önüne geçmek için kullanıcıları salonunuza kampanyalar kullanarak teşvik etmelisiniz. Reklam ve pazarlama da bu noktada çok önemlidir. Markalarının adını duyurmayan ve kullanıcıları salona çekmek için uğraşmayan salonların böylesine bir ortamda başarıya ulaşması mümkün değildir. Genellikle bu tarz işletmeler kullanıcı eksikliğinden dolayı işlerini kaybederler. Uzun vadede başarıya ulaşmak için kampanyalar oluşturmaya ve reklam vermeye özen gösterin.

Güler Yüzlü Çalışanlar

İş büyümesiyle işi genişletmek söz konusu olduğunda, bir hizmet için hizmet sonucuna ve marka değerine dayalı bir iş performansı olmadan ölçeklendirmek oldukça zordur. Tabii ki, ekibi motive etmek ve randevuları serin tutmak için, çok sayıda şubeyi korurken veya işletmeyi genişletirken iyi adamların da aynı yüzü koruduğu düşünülmektedir. İşine sımsıkı bağlı ve güler yüzlü bir ekip, işletmeyi başarıya taşıyan aracın tekerleri gibidir. Hem kullanıcı deneyimini arttırmak hem de randevuları zamanında yetiştirmek için iyi bir ekip şart!

Yeni bir müşteri edinmek

İş dünyasına sahip olmak ve bir firmayı yönetmek kolay değildir. Aslında sanal bir iş modeliyle tekerlek ekleyerek yeni insanlar kovalamadıkça, yeni bir müşteri getirmez. Dolayısıyla, yeni bir müşteri edinmenin büyük bir zorluk olduğunu düşünebiliriz, bu aynı zamanda sadece salon ve spa sektöründe değil, farklı sektörlerde de geçerlidir. Bu her zaman yeşil bir meydan okumadır. Yerinde sayarak sürekli kar etmek mümkün değildir. Yeni müşteri kazanmanın en iyi yolu, firmanızın tanıtımını yapmak ve kullanıcı deneyimi arttırmaktır. Eğer mobil uygulamaya sahipseniz, kurumsal bir profil çizebilir, kolay randevu ve bildirimler sayesinde kullanıcıları memnun edebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.

Dijital Markalaşma

İstatistiklere göre teknolojinin gerisinde kalan firmaların(Uzun yıllar piyasanın içinde değilse) başarıya ulaşması çok zor görünüyor. Aslında bakarsak Yerel Salon ve Spa işletmeleri olmak hiç bir zaman kendi işlerine yeni bir taahhüt ekleme şansını bulamamıştır. Artan Marka Değerleri her zaman işinizi çeşitli yerlerden geliştirmenizi sağlıyor. Siz işinizde Dijital Dönüşüme adım atarken, ekibimize sorun.Hedeflenen bir alanda dijital pazarlama varlığı olan bir web sitesi veya mobil uygulama, dijital bir markalaşma ile gerçekten viral olmanıza yardımcı olur.

Salonunuz için Bir Uygulama Geliştirmenin Yararları:

 • Bu bildirimler, dinamik bir bildirim sistemine yardımcı olan müşterilerle iletişimde kalmaktır.
 • Belirli müşterileri hedeflemek için konum teknolojisini uygulayabiliriz.
 • Müşterilerimize önemli bilgileri gönderebilir ve düzenli olarak güncelleyebiliriz.
 • Hem iPhone hem de Android platformları için bildirimleri uygulamak ve yönetmek, salonunuza ve spa işinize yardımcı olabilir.
 • Bir müşteri öncelikli bir randevu alırsa uzun kuyruklarda beklemesine gerek kalmazsa, sahibi e-posta veya SMS yoluyla bildirim alır. Buna göre plan yapabilir.
 • Müşteriler, mobil uygulamada listelenen seçenekleri kolayca seçebilirler.
 • Salon sahibi stoklarını düzenli olarak takip edebilir. Ayrıca, gerekli herhangi bir parça tükenirse sipariş verebilirsiniz.
 • Öğleleri envanterden ekleyebilir veya kaldırabilirler ve ayrıca her bir öğenin fiyatı ve ürünleri hakkındaki verileri detaylandırabilirler.
 • Spa ve salon işiniz için uygulamayı kullanarak stilistlerin kaydını kolayca tutabilirsiniz.
 • Mobil uygulamalar, nakit ödemeye gerek duymadan mobil ödemelere sahiptir.
 • Bu sayede müşterilere, banka kartı veya kredi kartıyla kolayca ödeyebilecekleri alan sağlanır.
 • Müşterilere teklif vermek, müşterileri çekerek işinizi arttırmanıza yardımcı olabilir.
 • Mobil Uygulamalar, müşterilerle güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

Randevu Modülü

Güzellik Salonu Mobil Uygulaması (Randevu Modülü) dinamik yapısına buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamayı Google Play veya App Store’dan indirebilir ve detaylıca inceleyebilirsiniz. Ayrıca ürünün ekran görüntülerine de ulaşabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki Güzellik Salonu Mobil uygulaması (Randevu Modülü) örnek bir uygulamadır. Burada özelliklerinden bahsettiğimiz asıl şey Randevu Modülü ile neler yapılabileceğini görmektir. Randevu Modülünü kullanarak sadece güzellik salonu değil farklı uygulamalar da oluşturabilirsiniz. Örneğin; Dişçi Klinikleri, Psikologlar veya Kurs merkezleri gibi alanlara da kısaca randevu modülünün kullanıldığı her alana bu tarz mobil uygulama yapılabilmektedir. Bu bağlantı üzerinden Uygulamasepetim deki  modüllerin nasıl kullanılacağını inceleyebilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa ve bu tarz uygulama yaptırmak istiyorsanız destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sınırlı süreli kampanya ve fırsatlardan yararlanmak için appstore.uygulamasepetim.com adresini ziyaret  etmeyi unutmayın!

güzellik salonu mobil uygulama

güzellik salonu mobil uygulama

Uygulamasepetim yılların verdiği tecrübe ve Profesyonel Destek ekibi ile birlikte sektöre liderlik etmektedir. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL