Part-Time Ne İş Yapabilirim?

part time ne iş yapabilirim

part time ne iş yapabilirim

diye Kendi harçlıklarını çıkarmak isteyen öğrenciler ya da ek gelire ihtiyacı olan kişiler, arayış içindeler. Ayrıca bazı ev hanımları da, evi bütçesinde destek olmak için, part time bir arama girişiminde bulunurlar. Bunun yanı sıra geçim sıkıntısı durumunda ki kişiler için de, part time işler son derece akıllı bir tercihtir. Ek gelir elde edilebilecek farklı alanlarla birçok iş bulmak mümkündür.

İnternet Üzerinde Part Time İş Bulabilirsiniz

Ayrıca, gelişen teknoloji gelişmeler neticesinde, internet üzerinden de yapılabilecek part time işler de mevcuttur. Editörlük yapabilir, resim düzenleyerek çeşitli işlerde çalışabilirsiniz. Günümüzde günün bir kısmını değerlendirmek isteyenler internet üzerinden çeşitli iş fırsatlarını değerlendiriyor. Bu işlerden en çok öne çıkan alanların başında sosyal medya uzmanlığı, editörlük hizmetleri geliyor.

Part Time İşin Çalışma Saatleri

İş Kanununa göre, normal çalışma süresi haftalık 45 saat olarak düzenlenmiştir. Part time olarak ise, normal haftalık çalışma süresinin üçte ikisi yani 30 saat olması gereklidir. Haftalık olarak 30 saat ya da daha az çalışan kişi part time çalışan olarak kabul edilir. Bu durumda, part time çalışan kişiler, bir günde 7,5 saat olarak çalışmalıdırlar.

Part-Time Bir çalışanın Yasal Hakları Nelerdir?

Tam zamanlı bir çalışan ile aynı haklara sahip olan part-time çalışanlar, eşitlik ilkesine göre tam zamanlı çalışanlar gibi, prim, yakacak yardımı, iletişim yardımı ve diğer ödemeleri de çalışma gününe göre ödenir.

Part Time Yapılacak İşler Nelerdir?

part time iş

part time iş

Par-time ne iş yapabilirim diye aranmaya ilk olarak yakın çevreden başlamak gereklidir. Yakın çevrede bulunan,  kafeterya, fotokopi merkezleri, satış büroları veya fast food restoranlara başvurulabilir.

  • Öğrenciler, okulda birçok part time iş bulabilir.
  • Mağaza ve alışveriş merkezlerine de çalışacak onlarca farklı iş seçeneğinden yararlanabilir.
  • İnternetten bazı sitelerde editörlük ve yazarlık yapılabilir.
  • Üniversitelerin kantinleri, kütüphane ve bilgi işlem merkezlerinde de, üniversite öğrencileri part time iş bulabilirler. Tanıtım ve stand işleri yapmak ta mümkün olduğu gibi, kafeterya ve eğlence merkezlerinde part-time iş bulmak mümkündür.
Özel Ders Hizmeti Vererek Kazanç Elde Edebilirsiniz

Öğrenciler ise ilerde çalışmak istedikleri sektörleri tanıma adına, part time iş yapabilirler. Öğrencileri için CV’lerine ekleyecekleri iş tecrübesi anlamına da gelir.  Part time çalışmalar arasına giren işlerden birisi, ders saati fazla olmayan öğretmenlerin özel ders vermesi sayılabilir.

Part-Time Freelance Yazarlık Yapılabilir

Part-time iş ararken dikkat etmek gereken konular vardır. Bunlardan en önemlisi, ilgi alanına giren bir konu olmalı, sırf para kazanmak için, sevilmeyen bir iş tercih edilmemelidir. İnternetten iş bakılabilir. Ajanslara başvurulabilir. Freelance yazarlık yapılabilir. Tüm bunlar yapılmadan önce sevilen ve ilgi alanına giren bir iş olması önemlidir. Sizde Freelance yazarlık yaparak part time iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Part Time Çalışacak İş Seçeneği Oldukça Fazla

Ayrıca part time olarak, çeşitli marketlerin farklı departmanlarında çalışılabilir, kafelerde farklı hizmet birimlerinde çalışılabilir, hizmet sektöründeki birçok firmada, part time olarak çalışmak mümkündür. Bunun dışında eğer bitkilerden ve bitki yetiştirmekten anlanıyorsa, bahçıvanlık ve peyzaj hizmetlerini part time olarak yapmak mümkündür. Online olarak internet üzerinden de part time yapılacak işler vardır.

Part Time Yapılabilecek İş Seçenekleri

Part time olarak çalışılabilecek işlerin sayısı oldukça fazladır. Anketör olarak günün belli saatlerinde çalışmak mümkündür. Çeşitli kongre ve organizasyonlarda görev alınabilir. Part time olarak grafikerlik yapılabilir. Antika satıcısı olarak bir antika dükkânında çalışılabilir. İnternet üzerinden de part time olarak sanal asistanlık yapılabilir. Kişisel eğitmenlik yapılabilir Spor salonlarını çok pahalı olması sebebi ile spor yapmak isteyen kişilerin birçoğu salonlara gidememektedir.  Sporcu geçmişi olan bir kişi, bazı öğrencilerine kişisel eğitim verebilir. Günümüzde part time çalışmak isteyenler için oldukça fazla seçenek bulunuyor.

Part Time Çalışana Verilmesi Gereken Ücret

Part time çalışan işçiler, tam zamanlı çalışan işçilerle aynı haklara sahip oldukları için, part-time çalışanın ücreti hesaplanırken, tam süreli çalışanın bir aylık ücretinden yola çıkılır. Saatlik ücreti tam çalışanın maaşı baz alınarak belirlenmelidir. Tam süreli çalışanın bir saatlik ücreti ne ise part time çalışan işçinin de alması gereken saat ücreti aynı olmalıdır.

Part Time Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

part time ne iş

part time ne iş

Genellikle lise ve üniversiteli öğrenciler tarafından tercih edilen işlerden olan part time işleri, ek gelir olması için yapan kişilerde vardır.  Part time çalışırken para kazanırken, sosyal çevre edinebilir, kişi kendini geliştirir, yeni bir şeyler öğrenir. Bu sebeple part time işler, çalışanlara hem maddi hem manevi açılardan çok fazla artılar ve avantajlar sağlar. Part time çalışmanın avantajları, part time ne iş yapabilirim? diyen çalışan üniversite öğrencisi ise, teorik bilgi ve pratik beceri kazanarak, tecrübe sahibi olurlar. Aynı zamanda profesyonel iş yaşantısını da öğrenirler. Bu da ileriki iş hayatında başkalarına göre avantajlı olmalarını sağlar. Part-time çalışmanın diğer avantajı ise,  öğrenci veya ek gelir amacı ile çalışan kişi olsun,  maddi kazanç sağlamasıdır.

Zamanı Daha Planlı Kullanma Becerinizi Artırır

Organize becerisi gelişerek, part time çalışan kişilerin, planlı ve de düzenli çalışan bir kişi olmasını sağlar.  Part time çalışan kişilerin, sosyal ve profesyonel çevreleri gelişir. Farklı insanları tanıdıkları için, herkesten bir şeyler öğrenerek farklı iletişim becerileri, yeni görüş ve farklı bakış açılarına sahip olurlar. Ayrıca, SGK gibi sosyal hakların getirilerine de sahip olurlar. Part çalışma belli saatlerde olduğu için kişinin kendisine de oldukça fazla zaman kalır. Boş zamanlar değerlendirilmiş olur.

Mobil Uygulama Yaparak Part Time Çalışabilirsiniz

Mobil uyguma tasarımı yaparak ta part time çalışmak mümkündür. Herhangi bir işe sahip olmayan kişiler ya da bütçelerini ek kazanç ile biraz daha arttırmak için bir şeyler yapmak isteyen herkes ve çok para kazanmak isteyen kişiler, www.uygulamasepetim.com un sitesini kullanıp,  mobil uygulama tasarımı yaparak bu uygulamaya satabilirler. Bu sayede çok güzel ek gelirler elde edebilirler. Mobil uygulama tasarımı yaparak hem güzel paralar kazanma imkânı yakalanırken hem de ev ortamının rahatlığında ve de konforunda, para kazanma şansına sahip olunur.  Hem ev ortamının rahatlığında çalışma imkânına sahip olunduğu hem de kişinin çalışma saatlerini kendi belirleme şansı olduğu için,  çok kişiye mobil uygulama tasarlayıp, satarak para kazanma fikri cazip gelmekte ve tercih edilmektedir. Herkes Mobil Uygulama Hizmetinden Kolayca Yararlanabilir İş sahibi olsun ya da olmasın, part-time ne iş yapabilirim? diyen herkesin tercih etmiş olduğu, mobil uygulama yaparak ve satarak, ek kazanç elde ederek, daha fazla para kazanmak konusunda her türlü detaylı bilgi alabilmek için,  www.uygulamasepetim.com platformu rahatlıkla kullanabilir. Bunun yanı sıra da internet üzerinden mobil uygulama yolu ile uygulama sepetim aracılığı ile sizde ciddi kazançları part time olarak kolayca kazanabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL