Çoklu Mağaza Uygulamaları Nedir? Özellikleri Nelerdir? Çoklu mağaza uygulamaları, mobil dünyada oldukça beğenilen ve çok fazla kullanıcıyı içerisinde bulunduran mobil uygulama çeşididir. Kullanıcıların çoklu mağazayı sevmesinin en büyük nedeni, mağazaları tek tek gezmektense bir uygulama sayesinde her birinin ürünlerini görebiliyor olmasıdır. Bu durum kullanıcının zamandan tasarruf etmesine olanak sağlıyor. Artık insanlar, teknoloji çağında olduğunun bilincinde ve hayatını kolaylaştıran her çözüm onlar için iyi bir deneyim. Çoklu mağaza geliştiricilerinin de en büyük amacı, kullanıcıların memnun kalmasını sağlamak ve ileride tekrar alışverişlerini kendi uygulamasından yaptırmaktır.

Çoklu mağaza uygulamaları en fazla kullanılan uygulama çeşitlerindendir. Kullanıcılar onlarca farklı uygulamayı indirmektense tek bir uygulama ile ihtiyacı olan her ürünü görüntüleyebilmekte ve kolaya alışveriş yapabilmektedir. Bugün bu yazımızda Çoklu Mağaza Uygulamaları Nedir? Özellikleri Nelerdir? Kazanç Modelleri Nelerdir? Bunları inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

1.) Kullanıcıyı ve İşletmeyi Buluşturmak

E-commerce

Çoklu mağaza uygulamaları sadece kullanıcılar için değil, işletme sahipleri için de çok önemli bir çözümdür. Özellikle yerel firmaların herhangi bir uygulamaya kayıt olmadan sipariş alması çok zordur. Bu sebeple çoklu mağaza uygulaması geliştiricileri hem işletmeleri uygulamasına ekleyerek yerel firmaları desteklemekte hem de kullanıcılar için mağaza ve ürün çeşitliliği yaratmaktadır. İşletme sahipleri net bir ücret ödemeden sadece komisyon ile uygulamaya kayıt olduğu için kazancını arttırmakta ve kendi firmasının mobil ortamlarda tanınmasını da sağlamaktadır.

2.) Doğru Yatırım

Küresel salgın döneminde de gördük ki mobil uygulamalar büyük bir gelir kaynağı. Ayrıca online ortamlarda işin aksamaması sebebiyle sürekli olarak kazanç elde etmeniz mümkün! Yatırımınızı doğru yönetip çoklu mağaza uygulaması sahibi olursanız pandemi ya da herhangi bir olağan üstü durum ile karşılaşsanız bile satışlarınıza devam edersiniz. Ayrıca çoklu mağaza uygulamaları bir süre sonra büyük yatırımcıların da dikkatini çekmektedir. Yani uygulamanızı oluşturduktan ve biraz popülerleştikten sonra ister yüksek fiyatlara uygulamanızı satabilir isterseniz de uygulamanızı yönetmeye devam ederek büyük firmalar arasında yerinizi alabilirsiniz.

3.) İşletmelerin Elini Rahatlatan Komisyon Modeli

Çoklu Mağaza Uygulamaları sahiplerinin kazanç modeli komisyondur. Bu durum başlarda zor olabilir ancak işi oturduğu zaman bu komisyon uygulama sahibine yüksek miktarda paralar kazandırabilir. Komisyon hem uygulama sahibi hem de işletme sahibi için iyi bir çözümdür. Bir işletme uygulamadan ne kadar çok satış yaparsa o kadar para öder, aynı mantıkla bir işletme uygulamadan hiç sipariş almazsa hiç para ödemez. İşletme sahiplerinin aldığı iş kadar para ödemesi hem bu zor dönemlerde elini rahatlatıyor hem de uygulama ile uzun yıllar boyunca devam ediyor. İşletmelerin elini rahatlatan bu modeller uygulama adının daha da duyulmasına hem kullanıcılardan hem de işletmelerden daha çok talep almasına olanak sağlamaktadır.

4.) Reklam Avantajı

Çoklu mağaza uygulamalarının bir diğer özelliği ise organik reklam avantajının olmasıdır. Sponsorlu reklamları bir kenara bırakın, alınan her yeni sipariş uygulamanın bilinirliliğinin artmasında rol oynar. Öyle ki müşteriler veya işletme sahipleri uygulamayı bilmeyen bir başkasına anlattığında potansiyel bir müşteri kazanırsınız. Bu durum başlarda az gibi görünebilir yalnız siparişlerinizi ve uygulamadaki işletmeleri arttırmaya başladığınızda binlerce potansiyel müşteriye sahip olabilirsiniz. Verilen sponsorlu reklamlar da markanın bilinirliliğinin artmasına ve çok daha büyük kitlelere ulaşılmasına olanak sağlar.

5.) Devamlı İş Devamlı Kazanç

mobil uygulama

Çoklu mağaza uygulamasına sahip olmak, işinizin sürekli sürdürülebilir olmasını sağlamak demektir. Çoklu mağaza sistemini kurduktan sonra sadece yapmanız gereken yeni işletmeleri bünyenize katmak ve kullanıcıların taleplerini dinleyerek yeni güncellemeler oluşturmaktır. Yeni güncellemeler oluşturmasanız bile mevcut yapı ile düzenli olarak siparişler uygulamanıza gelecektir. Tabii kullanıcıların beklentisini karşılamak adına yeni güncellemeler almak, müşteri memnuniyetini karşılayacaktır.

6.) Çeşitlilik

Çoklu mağaza uygulaması sayesinde hizmet verdiğiniz sektörde satış yapan tüm firmaları uygulamanıza ekleyebilirsiniz. Bu durum uygulamanızda çeşitlilik oluşmasını ve farklı amaç ile uygulamanızı indiren kullanıcıların aradığını bulmasına olanak sağlayacaktır. Bu noktada en önemli olan uygulamanızın tanıtımını iyi yapmanızdır. Kullanıcılar, aradıkları kategoride hizmet verdiğinizi bilmezse, uygulamanızı indirmeyebilir ve potansiyel olarak kullanıcı kaybetmiş olursunuz. Bu sebeple hangi alanlarda hizmet verdiğinizi net bir biçimde anlatmaya çalışın.

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama  ve Mobil Oyun  hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Çoklu Mağaza Uygulamaları Nedir? Özellikleri Nelerdir?” yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL