Bir Uygulama Satıcısı platformu seçmeden önce hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız? Mobil uygulamalar yapmaya ve satmaya başlamak istiyorsanız, hangi aracı kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Kodsuz Apps Building platformları sayesinde artık uygulamalarınızı sıfırdan geliştirmeniz gerekmiyor. Mobil uygulamalar oluşturma yeteneği olmayan girişimciler veya ajanslar için bu gerçekten büyüleyici bir olasılık. Geliştiriciler için bile, kodsuz bir araç kullanmak, uygulama geliştirme söz konusu olduğunda zaman kazandıracaktır.

Bir sonraki mobil uygulamanızı oluşturmak için hangi platformu kullanacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bir kontrol listesi.

1- İlk katılım ve ilk izlenimler

Bir geliştirici olsanız bile, uygulama satmaya karar verirseniz, platformun kullanım kolaylığı önemli bir husus olacaktır. Platform için ücretsiz deneme sürümü var mı? Hesap oluşturmak basit mi? Testi yapmak için kredi kartınızı talep ediyorlar mı? Birkaç aracı karşılaştıracaksanız, kredi kartı bilgilerinizi göndermek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bir test hesabı açmak daha uygundur. Test hesabınızı kapatamazsanız, üyelik ücreti alma riskiniz vardır.

Ardından, seçtiğiniz aracın bir gösterge panosu içerip içermediğine bakın. Birçok uygulamayı günlük olarak yönetmek aslında yüksek düzeyde bir organizasyon gerektirir. Bir gösterge panosu, bunun üstesinden gelmeyi kolaylaştırır ve sürekli olarak unuttuğunuz parolalarla çok sayıda hesaba sahip olmanızı önler. Bir gösterge panosu ayrıca mevcut uygulamaların hızlı bir özetini sağlar. Tüketicilerinizi abonelikler için faturalandırırsanız (ki biz bunu savunuyoruz), bu önemlidir çünkü hangi uygulamaları faturalandırmanız gerektiğini ve ödemezlerse hangi uygulamaları engellemeniz gerektiğini bir bakışta görebilirsiniz.

Beyaz etiketleme, tüm uygulamalarınız için genel bir alan adı oluşturma veya logonuzu uygulamanın arka ofisine yerleştirme gibi daha karmaşık seçenekleri yönetmek için bazen bir gösterge panosu kullanılabilir.

Ayrıca ortak çalışanlarınıza bu yönetici aracına erişim izni vererek hesabın tüm uygulamalarına tek bir tıklamayla erişmelerini sağlayabilirsiniz. Her programa kendi erişimini vermenize gerek yoktur.

Ayrıca, platformu ilk kullanmaya başladığınızda, anlaşılmasının basit olduğundan emin olun. Süreçler normalde yeterince belgelenmelidir, ideal olarak nasıl başlayacağınızı ve birkaç dakika içinde benimsenecek ilk iyi refleksleri öğreten bir video dersi ile.

E-Ticaret Servislerine Yatırım Yapanlar Geleceğe Umutla Bakıyor!

2- Uygulama oluşturma yazılımı

Pano önemli bir özellik olsa da, Uygulama oluşturucu da dikkate alınmalıdır. Pano, Bayi hesabınızı yönetmenize olanak tanır, ancak uygulama oluşturmanıza izin vermez. Uygulama geliştirme söz konusu olduğunda, piyasada çok sayıda seçenek mevcuttur. Halihazırda tüketicileriniz veya hedef sektörünüz varsa, onunla uygulamalar geliştirip geliştiremeyeceğinizi görmek için aracı denemelisiniz. Henüz bir uygulama projeniz yoksa, birçok özelliği olan bir araçla gitmenizi öneririz.

Derine inmeden önce araçla “hissi” test etmelisiniz. Erişim seçenekleri, yardım (araç ipuçları) ve çevrimiçi eğitim ve desteğin yanı sıra kullanımı ne kadar basit.

Uygulamanın gezinme ayarları ve tasarım özelleştirme seçenekleri, platformun sizin için doğru olup olmadığını belirlerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli iki faktördür. Uygulamanızın gezinme menüsü, onun temelidir. Mümkün olan en iyi Kullanıcı Deneyimini sağlarken projenizi (az veya çok içerikli olsun) oluşturmanıza izin verecek kadar uyarlanabilir olmalıdır. Programınızın geniş bir ekranda veya yatay yönde görüntülenmek üzere tasarlanmadığını unutmayın.

Çoğu zaman dikey olarak ve küçük ekranlarda izlenir. Sonuç olarak, kullandığınız araç, bu formatla uyumlu menü şablonları sağlamanıza izin vermelidir.

Tasarım açısından, özellikle bu konuda uzman değilseniz, seçtiğiniz araç, yüksek kaliteli bir uygulama oluşturmak için bir tasarımcıyla etkileşim kurma ihtiyacını ortadan kaldırmalıdır. Sonuç olarak, mevcut şablonların hem kalitesini hem de çeşitliliğini değerlendirmelisiniz. Daha ileri gitmek isterseniz, bu tasarımı şablonların dışında değiştirmek için başka seçenekler de var.

3- Özellikler

İşlevsellik açısından bunları iki kategoriye ayırabiliriz: içerik uygulamaları ve alışveriş uygulamaları (e-ticaret).

İçerik uygulamaları: Restoranlar, mağazalar, okullar, kuruluşlar, yönetimler, medya, turist rehberleri vb. dahil olmak üzere içerik uygulamalarıyla çok çeşitli iş sektörlerini hedefleyebilirsiniz. Seçenekler sınırsız.

CMS, bu uygulamalar için en önemli bileşendir (İçerik Yönetim Sistemi). Metin, resim, video, ses, harita ve etkinlikler dahil olmak üzere her tür malzemeye katkıda bulunmanıza ve bunları yönetmenize olanak sağlayan şey budur. Amaç, tüketicilerinizin bilgilerinin sunulma biçiminde değeri algılamasıdır. Örneğin bir sıhhi tesisat firması sadece iletişim bilgilerini değil, sunduğu ürün veya hizmetleri de sağlamalıdır. Daha da iyisi, yeterliliğini göstermek için videolar veya eğitimler kullanın. Müşterilerinizin sattığınız uygulamayı ekstra değere sahip olarak algılaması için tüm bu medya ortamını sağlayabilmelisiniz.

Ek olarak, müşterilerinize kullanıcı yönetimi, sadakat işlevleri (bağlılık kartı, indirimler…) ve diğerlerinin yanı sıra Canlı entegrasyon (videolar veya ses) gibi belirli içerik araçları gibi çeşitli hizmetler sağlayabilirsiniz.

Bildirimler, bir uygulamanın kullanımında en çok talep edilen ve etkili unsurlardan biridir. Bu uyarılar müşterilerinizin dikkatini iki katına çıkaracaktır. Başlangıç olarak, yalnızca onları almayı kabul eden kişilere uyarı gönderirler. Sonuç olarak, kullanıcıları spam göndererek itibarlarını zedelemekten kaçınırlar. Bildirimler ayrıca SMS veya e-postalardan çok daha yüksek bir açılma oranına sahiptir. Bu, uygulamalar için güçlü bir satış özelliğidir. Sonuç olarak, aracın anında iletme uyarıları (bildirimler) gönderme yeteneklerini dikkatlice değerlendirmelisiniz.

4- Geliştirici araçları ve özelleştirme

Elbette, kodsuz bir uygulama geliştirme aracı, çok çeşitli uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır ve temel paket, birçok işlevsellik içerir. Ancak, yukarıda ve öteye gitmeniz gereken durumlar vardır. İster geliştirici, ister teknoloji konusunda bilgili olun, uygulamayı karmaşık değişikliklerle genişletebilirsiniz. Sonuç olarak, aracınızı seçerken bunları düşünmeniz gerekecek.

mobil uygulama geliştirme

5- Özel etiketleme

Uygulamaları yeniden satarken bir pazarlama planınız olmalıdır. Dikkate alınması gereken bir şey, kullandığınız platforma bir ad verip vermediğinizdir. Apps-Builders, genel olarak “Beyaz Etiket” seçeneklerini içerir. Son kullanıcının gördüğü “ön uç” beyaz etiketi bir seçenektir. Ancak, “arka ofis” veya yönetim aracında beyaz etiket seçeneği vardır. Müşterilere, uygulamalarını kontrol etmeleri için erişim izni verirseniz hangi yazılımı kullandığınızı görebilirler. Ayrıca, sizden geçmek yerine doğrudan tedarikçiyle anlaşmayı seçmeleri de olasıdır. Sonuç olarak, arka ofis beyaz etiketli olabilirse, sizin için faydalı olabilir.

6- Yardım ve destek

Teknoloji konusunda bilgili olsanız bile, bazı şeyleri tahmin etmek imkansızdır. Her kodsuz uygulama oluşturma aracının kendine özgü bir dizi özelliği vardır. Bu yüzden iyi bir desteğe sahip olmak çok önemlidir. Günlük olarak, satıcınız size nasıl yardımcı olabilir?

– Çevrimiçi yardım ve öğreticiler

Kapsamlı ve ayrıntılı çevrimiçi yardım sağladıklarından emin olmalısınız. Sağlam bir dokümantasyon tabanı, takım uzmanlığınızı geliştirmek ve geliştirmek için paha biçilmez bir kaynaktır. Video dersleri, platformun nasıl çalıştığını gerçek zamanlı olarak gösterdikleri için hem bilgilendirici hem de eğlencelidir. Bu araçlar, yeni personel işe alırsanız ve onları platformda eğitmeniz gerekiyorsa da kullanışlı olacaktır.

Sonuç

Sonuç bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Bir Uygulama Satıcısı platformu seçmeden önce hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız? Makalemizin sonuna geldik. Mobil Uygulama Geliştirme çok kolay olmayan uzun bir proje yönetim sürecidir. Çalışmalarınız zaman alabilecek bir yaşam döngüsüdür. Eğer ki zamanım yok ve kodlama bilmiyorum ve çalışacak bir ekibim yok bana bir uygulama lazım veya kendim uygulama geliştirmek istiyorum, hem de kodlama bilmeden sürükle bırak yöntemi ile yapmak istiyorsan uğrayacağınız adres https://uygulamasepetim.com/

Uygulama Sepetim sektöre liderlik eden Mobil Uygulama Geliştirme platformudur. Profesyonel ekibi ve destek sayfası sayesinde Mobil Uygulama hakkında kolayca arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Bir Uygulama Satıcısı platformu seçmeden önce hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız? yazısını inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA BİZ

 
 
https://uygulamasepetim.com/uygulama-sepetime-nasil-uye-olurum/
https://www.instagram.com/uygulamasepetimm/
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
https://www.linkedin.com/company/uygulamasepetim
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_5.gif
UygulamaSepetim_SocialMedia_Icon_3.gif

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL