basarili mobil uygulama yap

Başarılı Mobil Uygulama Yap

2018 de Nasıl Başarılı Bir Mobil Uygulama Oluştururum? Mobil cihazların hızla benimsenmesiyle, işletmeler, önümüzdeki yıllarda nihai olarak ürünlerinin veya hizmetlerinin nasıl teslim edildiğini ve erişileceğini değiştirecek daha fazla fırsat buluyor. Sonuç olarak, küçük işletmeler ve yeni kurulanlar, mobil cihazlara gitmenin ve şaşırtıcı mobil uygulamaların ortaya çıkmasının avantajlarını fark ediyor. Ancak, bu son derece rekabetçi dijital dünyada her uygulama istenilen bir başarıya ulaşmıyor. Neden mi?

Mobil Uygulama mağazasında milyonlarca uygulama mevcut, ancak bunlardan sadece birkaçı bir milyon indirme elde ediyor. Bazıları planlama ve yaratıcılık eksikliği nedeniyle çabucak başarısız oluyor. 2018’de bir mobil uygulama bulmayı merak ediyorsanız, uygulama fikrinizin yenilikçi olduğundan emin olun. Ayrıca, bazı önemli şeyleri düşünmelisiniz, bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir:

Harika Bir Fikirle Gelin

Bir mobil uygulama planlamaya başlamadan önce, gerçekten kitleyle etkileşime girecek yenilikçi bir fikre sahip olmanız gerekir. Mobil kullanıcılar için halihazırda kullanılabilen birkaç mobil uygulama olduğu için, eşsiz bir niş ile baş etmek hayati önemdedir. Önümüzdeki mobil uygulamalarının orijinal olması, başka bir uygulamadaki gelişmelerin ortaya çıkması ve belirli bir sorunu çözmesi önemlidir. Eşsiz bir niş bulmak için bazı pazar araştırmaları yapmak önerilir. Bir uygulama geliştirmeye başlamadan önce ne satacağınızı bildiğinizden emin olun.

Basit Tutun

Mobil uygulamalar söz konusu olduğunda basitlik hayati bir rol oynamaktadır. Yeni başlatılan uygulamanız gereksiz özelliklerle doluysa, arzu edilen başarıyı elde etmemeniz muhtemeldir. Bu tür bir projenin nihai ürünü, izleyicilerin birkaç gözden kaçan özellikle kullanması kolay olmayan bir mobil uygulama olacak. Sonunda, deneyen kullanıcıların çoğu yakında kaldıracaktır. Birkaç anket de, bir uygulamanın ne kadar kolay olursa, o kadar çok kullanıcının beğenmesini ve bunu daha başarılı kılacağını ortaya koydu.

Bu nedenle, basit ve yenilikçi özelliklerle minimal düzeyde uygulanabilir bir uygulama başlatmayı deneyin ve kullanıcılarınızın tepkisini görün. Daha sonra, uygulamanın yükseltilmiş ikinci bir sürümünü, muhtemelen bazı heyecan verici özellikleri kullanarak geliştirebilirsiniz.

Bir “Kendin Yap” Mobil Uygulama Platform’u seçin


Bir
“Kendin Yap” mobil uygulama oluşturucu veya yapıcıyla, uzmanlardan yardım almadan bir uygulama oluşturmak kolaydır. “Kendin Yap” uygulamalarının ana avantajı nispeten düşük maliyettir. İstediğiniz planı kolayca seçebilir ve yüksek işlevsel mobil uygulama oluşturmak için yıllık ücret ödeyebilirsiniz. “Kendin Yap” mobil uygulama yazılımı, herhangi bir kodlama deneyimi olmadan özelleştirebileceğiniz ve uygulayabileceğiniz önceden programlanmış şablonlardan oluşur.

Ayrıca, uygulama üreticisi, uygulamanızın nasıl kullanıldığına dair gerçek zamanlı veriler toplamasına, daha fazla kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullanmanıza olanak tanır.

Bir mobil uygulama pazarlama stratejisine sahip olun


Maalesef çoğu işletme sahibi, mobil uygulama geliştirme sürecinin en önemli yönlerinden biri olan pazarlamaya dikkat etmemektedir. İleri düzeyde güçlü pazarlama stratejileri oluşturmaya başlamanız şiddetle önerilir. Her başarılı sayısal ürün, yeni kullanıcılar bulmalarına yardımcı olan iyi düşünülmüş bir pazarlama planına sahiptir. Pazarlama teknikleri PR’den sosyal medyadaki sponsorlu mesajlara, tıklama başına ödeme’ye ve ötesine kadar değişebilir.

Devam eden hedeflerinzi planlayın

Mobil Uygulamanız Android veya iTunes’da piyasaya sunulduğunda, gerçekten kitleyle etkileşim kurmak için sağlam bir plana sahip olmanız gerekir. Mobil uygulamalar, şaşırtıcı işletmelerin kullanıcıları korumak için fırsatlar sunar, ancak yalnızca onları iyi kullanırsanız çalışırlar. Başarılı mobil uygulamalar genellikle kitleyi nasıl kullanacakları konusunda iyi hazırlanmış planlara sahiptir. Kullanıcılarla olan etkileşimi güçlendirmek için anlık bildirimlerini nasıl kullanacağınızı düşünün.

Mesajlaşma programlarınızı kullanıcı davranışlarına göre yapmak zorunludur. Dijital çağda, kullanıcılar şirketlerin kararlarını ve tercihlerini anlamalarını beklemektedir. Etkileşim planı olmadan dijital piyasada dalış yaparsanız, her zaman hayal ettiğiniz başarıyı elde edemeyebilirsiniz.

Makalelerimizin devamına blog sayfamızdan ulaşabilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AL